Łąki zyskają dwa tunele

Region

O tym, jak trudno jest dostać się z centrum Grodziska na drugą stronę torów, wiedzą i kierowcy, i piesi. W przyszłym roku ten problem ma zniknąć, bo w mieście powstaną dwa tunele kolejowe.

Przejazd kolejowy na ul. Bałtyckiej większości kierowcom kojarzy się z jednym: długim oczekiwaniem na przejazd pociągów. W równie złej sytuacji znajdują się piesi. Zwłaszcza rodzice z dziećmi w wózkach i osoby starsze mają poważne problemy z pokonaniem kładki, która obecnie jest jedynym łącznikiem między centrum miasta a dzielnicą Łąki.

Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że znajduje się tu Spółdzielnia Inwalidów Malwa. Niepełnosprawni mają więc nie lada kłopot, aby dostać się do pracy. Władzom Grodziska Mazowieckiego, dla których likwidacja korków w mieście jest sprawą priorytetową, udało się porozumieć z PKP. Dzięki temu powstanie tunel dla samochodów, zaś dla mieszkańców dzielnicy Łąki zostanie wybudowane przejście dla pieszych.

Obie inwestycje mają powstać w przyszłym roku. Głównym inwestorem jest PKP w porozumieniu z gminą Grodzisk Mazowiecki. Tunel dla samochodów powstanie na ul. Bałtyckiej, w miejscu obecnego przejazdu i będzie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów, których waga nie przekracza 3,5 t. Ciężarówki i tiry będą więc nadal zmuszone do korzystania z wiaduktu przy ul. Okulickiego. Tunel dla pieszych będzie przedłużeniem obecnego przejścia między peronami i będzie kończył się na ul. Żydowskiej.

– Spółka PKP rozpoczęła proces modernizacji torów kolejowych. W związku z tym powoli będą likwidowane przejazdy nawierzchniowe dla samochodów i kładki dla pieszych. Dzięki temu Grodzisk zyska dwa tunele, a to bardzo ważna inwestycja konieczna do połączenia części północnej i południowej miasta – mówi Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.