L23 bez zmiany trasy

Raszyn

Trwające kilka miesięcy rozmowy na temat przywrócenia poprzedniej trasy L23 zakończone. Radni uznali, że zmiany nie są konieczne.

Linia jest doskonałym środkiem transportu dla pasażerów, którzy podróżują między Raszynem a Pruszkowem. Od września ubiegłego roku linia L23 ma wydłużoną trasę. Autobus jeździ przez Laszczki i Falenty. Względem poprzedniej trasy czas podróży wydłużył się. Pojawiły się głosy niezadowolenia wśród pasażerów, a nad sprawą pochylili się raszyńscy radni.

W grę wchodziło przywrócenie poprzedniej trasy L23. Wiązało się to z kolejnymi zmianami. Gmina planowała uruchomienie linii wewnętrznej, która miałaby zapewnić mieszkańcom Falent i Laszczek dogodne warunki transportu do al. Krakowskiej. Zmian jednak nie będzie. – Zastanawialiśmy się, czy przywrócić poprzednią trasę L23. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że nie jest to konieczne. Autobus będzie kursował po dotychczasowej trasie – mówi Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Nowością na trasie L23 są przystanki Żwirowa i Ku Słońcu, które obowiązują od początku czerwca. – Autobus łączy Raszyn i Pruszków. Jeździ przez kilka miejscowości. Teraz ustanowiono nowe przystanki w Wypędach i Puchałach, aby ułatwić mieszkańcom dostanie się do Pruszkowa bądź Raszyna – wyjaśnia zastępca wójta gminy Raszyn.

Urząd osiągnął także porozumienie w sprawie linii L-1. Autobus jeździ na trasie Pl. Szwedzki-PKP Piaseczno. – Porozumieliśmy się z urzędem w Lesznowoli, co do kursowania L-1. Obecna umowa dotycząca poruszania się linii po naszym terenie obowiązywała do końca czerwca. W związku z nowymi ustaleniami została przedłużona do 30 listopada – przedstawia Kucharski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.