L11: Problem z zatrzymywaniem się przy PKP

Region

Kierowcy  autobusów linii L11 mają problem z zatrzymywaniem się przy przystanku autobusowym przy dworcu PKP. Pasażerowie, żeby  wsiąść do autobusu muszą wejść na jezdnię.

Linia L11 kursuje dopiero od wczoraj, a już pojawiły się pierwsze problemy. Jeden z czytelników poinformował nas, że autobus firmy Europa Express, obsługujący linię L11 nie może wjechać do zatoczki autobusowej, bo stoją tam ciasno ustawione autobusy PKS Grodzisk Mazowiecki. – Żeby wsiąść do „elki” trzeba praktycznie wejść na ulicę. Problem jest jeszcze większy, gdy ktoś ma wózek z małym dzieckiem czy zakupami – mówił rozżalony czytelnik.
 
Pruszkowscy urzędnicy o sprawie dowiedzieli się już od przewoźnika. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o problemie od firmy Europa Express. Dzięki monitoringowi mogliśmy szybko sprawdzić te informacje – poinformowała Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej. – Natychmiast przekazaliśmy informację straży miejskiej i policji. – dodała.
 
Nasi czytelnicy zastanawiają się czy problem nie jest związany z tym, że PKS przegrał w przetargu na obsługę L11 z firmą Europa Express. – Kierowcy pewnie po złości zastawiają zatoczkę, bo to nie jest autobus z ich firmy – uważa pani Marzena, jedna z czytelniczek.
 
Zdaniem Elżbiety Korach nie jest to celowe działanie PKS-u. – Sytuacja jest nietypowa, ale nie chcemy nikogo osądzać, bo nie ma do tego wystarczających podstaw. Czasem zdarzały się sytuacje, że kierowcy PKS-u wypuszczali pasażerów zatrzymując się na środku jezdni, bo nie mieli jak zaparkować – podkreśla. – Zatoka autobusowa nie jest miejscem gdzie parkuje się autobusy, zdarza się, że stoi tam po siedem busów. Będziemy na bieżąco monitorować stan przy dworcu PKP. Przekazaliśmy również stosowne dyspozycje służbom mundurowym – dodaje pani naczelnik.
 
Problem z parkowaniem być może rozwiąże się sam. Zgodnie z umową Europa Express ma przystosować swój tabor do warunków miejskich. Ogromne rejsowe autobusy mają w ciągu miesiąca ustąpić miejsca mniejszym pojazdom.


fot. BS

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.