Kuriozalne zasady podróżowania w pociągach KM

Region

Aby zachowywać się zgodnie z regulaminem Kolei Mazowieckich dotyczących przewozu osób, rzeczy i zwierząt nie wolno m.in. hałasować i grać w karty.

Przepis zapisany w par. 4, ust. 3, pkt. 16 mówi: „W pociągach KM zabrania się zakłócania krzykiem, hałasem lub innym wybrykiem porządku publicznego lub spokoju osób korzystających z usług KM, w tym:
a) gry w karty i gry na instrumentach muzycznych,
b) głośnego odtwarzania muzyki,
c) zakłócania spokoju w inny sposób”

Zakaz gry na instrumentach muzycznych, czy głośnego odtwarzania muzyki można zrozumieć. Dziwi natomiast zapis o zakazie gry w karty, przy których pasażerowie z reguły nie krzyczą.

Jak się jednak okazuje same Koleje Mazowieckie na ten przepis spoglądają z przymrużeniem oka. – Pasażerowie mogą grać w karty, jeżeli nie będą zakłócali spokoju innym podróżnym – powiedziała „Życiu Warszawy” Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Przewoźnik wyjaśnia także, że taki przepis został podyktowany wymogami ustawowymi, gdzie zabrania się w pociągach grania w pokera, blackjacka i baccarata. Szkoda, że koleje nie sprecyzowały tego w swoim regulaminie.

Ciekawi jesteśmy również, jak KM interpretują „hałas”. Czy głośna rozmowa jest już zakazana? Może powinni sami siebie ukarać za hałasujące pociągi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.