Wystawa „Pruszkowiaka” już otwarta!

Pruszków

Od piątkowego wieczoru w centrum handlowym Nowa Stacja podziwiać można wystawę fotografii Macieja Bochnowskiego w ramach projektu „Pruszkowiak”.

Na zdjęciach możemy rozpoznać twarze, które znamy z sąsiedztwa, ale nie tylko. Celem projektu było, aby ukazać mieszkańców takimi, jacy są naprawdę. Nie tylko za pomocą fotografii, ale też słów, które portretowani chcieli przekazać. – W projekcie nie chodzi o same zdjęcia. Ważny jest też tekst, w który warto się wczytać. Pani, którą spotykamy robiąc zakupy w sklepie mięsnym, nie jest tylko „panią z mięsnego”. Ona ma swoje pasje i swoją historię – mówi Maciej Bochnowski.

Zdjęcia wykonywane były przez osiem miesięcy, od maja ubiegłego roku. Dwadzieścia wybranych można teraz oglądać na wystawie w centrum handlowym Nowa Stacja. Ekspozycja będzie tam dostępna przez dwa miesiące. Po tym czasie ma pojawić się także w innych miejscach, aby trafić do szerokiej publiczności.

Czy to zwieńczenie „Pruszkowiaka”? Nie. Autor zapowiada kontynuację projektu. Wystawa nie jest zatem podsumowaniem, a prezentacją dotychczasowego dorobku.

„Pruszkowiaka” możecie też śledzić tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Wystawa „Pruszkowiaka” już otwarta!”

 1. Mariusz pisze:

  Galeria Handlowa to bardzo potrzebne miejsce, ale czy właśnie TAM powinny odbywać się wystawy? Co w takim razie Władze Pruszkowa chcą pokazywać w CKiS? Rozumiem, że Autor wystawy sam załatwił sobie „lepszą oglądalność” w Galerii Handlowej. Dlaczego Władze nie chcą WYKREOWAĆ atrakcyjności miejsca jakim jest CKiS jako odpowiednie miejsce do pokazywania rzeczy dobrej w atmosferze spokoju, ciszy, przy kawie i muzyce… Rozumiem, że to „pieśń przyszłości” dla naszych Włodarzy…

 2. Kapitan Torpedzo pisze:

  A Kapitan Bomba będzie?

 3. Mieszkaniec pisze:

  Niby Pruszkowiacy mają być na fotkach, a jest Pani z Raszyna . Dlaczego ? Czy na zasługi dla Miasta ?

  • Uczestnik projekty pisze:

   W projekcie może wziąć udział każdy, nie tylko mieszkaniec Pruszkowa, ale każdy kto się zgłosi również z okolic, ktoś kto ma cokolwiek wspólnego z Pruszkowem lub ktoś kto chciałby się po przedstawić publicznie i pokazać kim jest, co lubi robić, w jaki sposób się wyróżnia. Polecam zapoznać się najpierw z całym projektem, jego założeniami i celem.

 4. wizaz pisze:

  Prezydent mógłby zmienić na czas kadencji fryz bo wyglkąda jak menel z pod budki z piwem

 5. Anonim pisze:

  Spoko luz. Szkoda że nie w ckis ale tam nikt tego nie zobaczy obejrzy. Z nowej stacji start do klimatycznych galerii. Tak trzymać ludzie. !!!
  Szacun pozdro !!!!

 6. Pawel pisze:

  No kurcze a ja myslalem,ze wlasnie po to wybudowali krematorium za 80 baniek zeby robic wlasnie takie wystawy i inne wydarzenia kulturalne .Widac sie mylilem.Miasto zamiast CDK w tym miejscu powinno wybudowac galerie handlowa to moze by sie utrzymala za zarobione pieniadze,a tak my wszyscy,mieszkancy pruszkowa musimy dokladac do utrzymania tego CZARNUCHA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły