Wpadnij na słówko

Pruszków

Już jutro wszyscy śmiałkowie zmierzą się z językowymi łamańcami w I dyktandzie dla dorosłych w Pruszkowie. Będzie się działo!

Dla wielu osób zasady ortograficzne i interpunkcyjne są sporym wyzwaniem. Każdy z nas w trakcie lekcji języka polskiego miał wpajane zasady poprawnej pisowni. A formułkę o tym, że „rz” piszemy po spółgłoskach „k”, „p”, „t”, „ch”, „j”, „g”, „b”, „d”, „w” (celowo w tej kolejności) zna chyba każdy. Swoją znajomość zasad poprawnej ortografii i interpunkcji oraz znajomość wyjątków od tych reguł sprawdzą jutro śmiałkowie, którzy zgłosili się do I dyktanda dla dorosłych w Pruszkowie „Wpadnij na słówko”.

Językowe zmagania rozpoczną się już o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Jak będzie wyglądał konkurs? Treść dyktanda odczyta aktorka Agnieszka Sitek. Każda praca zostanie sprawdzona przez członków komisji. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą przynajmniej dwóch długopisów i czytelnym pisaniu. Nie wolno używać korektora, ani ołówka. Błędy należy przekreślić  i porwany wyraz zapisać nad lub obok skreślenia. Wyniki poznamy jeszcze tego samego dnia o godz. 12.30. Trzy osoby, które popełnią najmniej błędów otrzymają nagrody!

Zabawę wspólnie ze szkołą organizuje Ośrodek Aktywizacji Seniorów „As”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.