Wielka scena czeka na mieszkańców

Brwinów

Widowisko teatralno-muzyczne o Wacławie Kowalskim wzbogaci brwinowskie Dożynki. Mieszkańcy gminy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować się na scenie.

Wystarczy przyjść na próbę i zgłosić chęć udziału w spektaklu. Z pewnością dla wielu osób może być to niesamowita przygoda i szansa na odkrycie talentu aktorskiego. Spektakl zostanie wyreżyserowany przez Leszka Zdunia i zaprezentowany 28 sierpnia podczas gminnych dożynek. To jeden z elementów obchodów Roku Wacława Kowalskiego w Brwinowie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z planem działania. – Tworzymy grupę, która wystąpi w spektaklu reżyserowanym przez Leszka Zdunia. Zobaczymy, ile osób przyjdzie na warsztaty. Liczymy, że będzie to grupa licząca kilkunastu mieszkańców. Przewidujemy dla nich role drugoplanowe. W spektaklu weźmie udział dwóch aktorów profesjonalnych oraz dwie grupy amatorów: z Brwinowa i Radziejowic – przedstawia Maciej Kierzkowski z Akademii Profil, która zajmuje się organizacją przedsięwzięcia.

W ekspresowym tempie grupa będzie musiała przygotować się do widowiska. Efekty wysiłków będzie można zobaczyć 28 sierpnia. Czego można się spodziewać na scenie? – Współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie mamy miejsce do przeprowadzania prób. Chcemy nauczyć osoby, które zgłoszą się do udziału piosenek. Repertuar będzie bogaty. Wśród utworów znajdą się piosenki ludowe, filmowe oraz autorstwa Oskara Kolberga. Planujemy również inscenizację fragmentu filmu „Sami swoi”. Więcej nie mogę zdradzić – mówi Kierzkowski.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.