Warsaw Comic Con już w ten weekend!

Impreza

Już w ten weekend do Nadarzyna powraca Warsaw Comic Con. Organizatorzy jak zwykle zadbali o moc atrakcji.

Warsaw Comic Con na stałe wpisał się w kalendarz imprez w naszym regionie. I nie ma się co dziwić, bowiem to wydarzenie przyciąga nie tylko ludzi z najbliższych okolic, ale całej Polski. Przed nami czwarta już edycja Warsaw Comic Con i jak zwykle nie zabraknie na niej szeregu atrakcji. Sprawdźcie co będzie na Was czekać w dniach 26-28 października w Ptak Warsaw Expo.

Na Comic Conie nie zabraknie spotkań z gwiazdami filmów i seriali. Kogo będzie można spotkać? Na liście zaproszonych gości znalazł się m.in. Paul Wesley („Pamiętniki Wampirów”), Andrew Scott („Sherlock), Nathaniel Buzolic („The Orginals”), John Rhys Davies („Władca Pierścieni”), „Jordan Connor („Riverdale”), Jason Douglas („The Walking Dead”)

Jednak spotkania z aktorami to nie wszystko. Co jeszcze przygotowali organizatorzy Warsaw Comic Con? Oto top 10 atrakcji festiwalowych

Spotkania z twórcami
W każdej edycji Warsaw Comic Conu udział bierze kilkudziesięciu pisarzy, rysowników i twórców popkultury. Tym razem na uczestników festiwalu czekają spotkania m.in. z Andrzejem Pilipiukiem, Michałem Gołkowskim i Piotrem Langenfeldem. W trzydniowym programie zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, prelekcji i warsztatów.

Cosplay
Niesamowite rywalizacje cosplay. W halach Ptak Warsaw Expo znowu spotkamy perfekcyjnie odwzorowane postacie z gier, komiksów, filmów i seriali. Podczas tej edycji zobaczymy aż trzy konkursy: Diamond International Cosplay Awards, konkurs sceniczny, w którym pula nagród wyniesie 11 tysięcy złotych, cosplayowy konkurs żetonowy Shine! Live Cosplay Contest, czyli kto uzbiera najwięcej żetonów od odwiedzających, ten wygrywa oraz Cosplay Super Show! – eliminacje do największego konkursu cosplay na świecie.

Strefa Komiksu
Jubileuszowa wystawa „100-lecie komiksu w Polsce” zaprezentuje oryginały prac takich mistrzów, jak: Grzegorz Rosiński (m.in. Thorgal), Tadeusz Baranowski (m.in. Podróż Smokiem Diplodokiem), Jacek Skrzydlewski (Kajko i Kokosz), Papcio Chmiel (Tytus, Romek i A’Tomek) czy Zbigniew Kasprzak (Yans). Honorowy patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto, w Strefie Komiksu zagości także wystawa 2000 AD, której gośćmi specjalnymi będą Glenn Fabry i Simon Bisley.

Warsaw Games Show
Czyli nowa odsłona targów gier. Strefy wolnego grania – dziesiątki tytułów, w które można zagrać (Assasin Creed, Forza Horizon, World War 3, Call of Cthulhu i wiele innych), spotkania z twórcami, premiery, atrakcje i konkursy.

Movie Gate
Niesamowita wystawa oryginalnych rekwizytów przyjeżdża na Warsaw Comic Con! Na naszej wystawie zobaczycie oryginalne kostiumy z Piratów z Karaibów, rekwizyty z Hellboya, Star Wars, Obcego i wielu innych produkcji.

Gry planszowe – świetna zabawa dla ludzi w każdym wieku
Dobrze bawić można się także bez prądu i komputera! Największa w tej części Europy strefa gier planszowych to niezapomniane wrażenia i świetna zabawa dla każdego.

Festiwalowe kino – w takim Multikinie jeszcze nie byłeś
Jeśli szukacie miejsca do odpoczynku, a przy okazji chcecie rzucić okiem na głośnie tytuły, nie ma lepszego miejsca niż fantastyczna sala kinowa Warsaw Comic Con zbudowana razem z Multikinem. Super repertuar gwarantowany.

Wystawa figur stalowych – od Batmana po Grę o tron
Czekają na was… Spider-man, Batman, Iron Man, wierna replika tronu z Gry o Tron. Wszystko wykonane ze stali, wierne oryginałom i budzące grozę. Zabierzcie aparaty, bo wystawa prezentuje się godnie.

Strefa LEGO
Czyli sklep LEGO i wystawy – dziesięć gablot z zestawami, w tym złożony Sokół Millennium – ponad 7500 elementów. Do tego czeka na was strefa składania, do wyboru pięćdziesiąt różnych zestawów LEGO do złożenia pod okiem animatorów.

Strefa COBI dla wszystkich fanów militariów
Wystawy modeli, kolekcje World of Tanks i World of Warships, z potężnym Bismarckiem na czele. Dioramy i makiety, przedstawiające historyczne pola bitew. Do tego moc konkursów, atrakcji i oferta nowości w promocyjnych cenach.

Warsaw Comic Con odbędzie się w dniach 26-28 października 2018, w Ptak Warsaw Expo. Szczegółowe informacje i bilety znajdziecie tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.