Święto kolorów w Pruszkowie

Impreza

Do kalendarza imprez plenerowych w Pruszkowie dołącza Festiwal Holi, czyli święto kolorów. Impreza została zaplanowana na 29 czerwca.

Holi to hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. W tym roku Festiwal Holi zawita również do Pruszkowa i będzie swoistym powitaniem lata.

Impreza odbędzie się 29 czerwca o godz. 14.00 na terenie przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej w Pruszkowie. Na mieszańców czekać będą kolorowe proszki Holi w dziewięciu kolorach, kolorowe granity i wata cukrowa. Nie zabraknie też dobrej muzyki. A i jeszcze jedno. Jeśli myślicie, że uda Wam się przemknąć i nie pobrudzić to nic z tego. Jeśli kolorowymi proszkami nie obrzucą Was znajomi, to zapewne trafią Was proszki ze specjalnych wyrzutni. Zabawa będzie przednia! Ma być wesoło i kolorowo.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Święto kolorów w Pruszkowie”

 1. mjkl pisze:

  A co na to Kościół? Czy to jest zgodne z naukami kościelnym?

 2. Swój pisze:

  Festiwal kolorów i byłoby mniej kontrowersyjnie

 3. Musztarda pisze:

  Jest szansa na kolejną oryginalną imprezę.

 4. Vendetta pisze:

  W następnym roku przywitamy lato z pasami szahida ,będzie radośnie u wybuchowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły