Stalowe figury zaatakują Pruszków

Pruszków

Ponad 70 niesamowitych eksponatów pojawi się w Pruszkowie. Już od 14 maja będzie można podziwiać wystawę w Galerii Figur Stalowych przy ul. Przejazdowej 17.

Galeria Figur Stalowych cieszy się coraz większą popularnością, a co warto podkreślić pomysł narodził się w Pruszkowie. Zaczęło się od Skupu Złomu przy Czołgu, który nadal funkcjonuje. Z czasem narodziła się idea tworzenia figur stalowych. – Na początku tworzyliśmy stoliki. Jednak doszedłem do wniosku, że trzeba dokonać przeorganizowania. Pojawił się pomysł tworzenia figur. Zaangażowałem w działanie 50 artystów z całego świata i tak powstają kolejne eksponaty – mówi Mariusz Olejnik, właściciel Galerii Figur Stalowych.

 

Figury podróżują po całym kraju i budzą powszechny zachwyt. Jednak to dopiero początek. – Nie zatrzymujemy się. Skupiamy się na tworzeniu znanych postaci ze świata filmu czy też bajek, ale interesuje nas również motoryzacja. Niebawem z taśmy zejdą takie eksponaty jak Bugatti Veyron czy Maserati. Premierę wystawy figur stalowych mieliśmy w Lubinie. Jeździmy po całej Polsce i spotykamy się z ogromnym zainteresowaniem – przyznaje autor projektu.

 

Już od 14 maja do 25 czerwca wystawę będzie można podziwiać w Pruszkowie przy ul. Przejazdowej 17. Koszt biletu normalnego wynosi 20 zł, a ulgowego 10 zł. Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo.

 

Zatem nie pozostaje nic prostszego niż ruszyć na złom i zobaczyć coś niesamowitego. Wcześniej można już było podziwiać m.in. figury transformersów. – W przypadku, gdy odwiedza nas rodzina zastanawiamy się, co możemy im pokazać. Spotkałem się z taką sytuacją, że ktoś proponował bliskiemu, żeby poszedł z nim na nasz złom. Jak mogła zareagować osoba, która otrzymała takie zaproszenie? Puknęła się w czoło, ale po dotarciu na miejsce była pod ogromnym wrażeniem – opowiada Olejnik.

 

13-15 maja w Warszawie przy ul. Marsa 56 odbędą się VI Targi Pojazdów Zabytkowych. Nie zabraknie tam eksponatów z pruszkowskiej Galerii Figur Stalowych. Pojawią się Fiat 500 i Lamborghini Aventador.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.