Spotkanie z polarnikiem Piotrem Horzelą

Uncategorized

Biblioteka Publiczna w Komorowie zaprasza na spotkanie z Piotrem Horzelą, który opowie o swoim półtorarocznym pobycie na Antarktyce.

Gość komorowskiej placówki z podróżowania uczynił sposób na życie. O tym, co widział i co przeżył potrafi też barwnie opowiadać. – W ciągu ostatnich lat mieszkałem półtora roku w Polskiej Stacji Antarktycznej, podróżowałem przez pół roku po Ameryce Południowej oraz zakładałem i przez blisko dwa lata prowadziłem firmę w najmłodszym państwie świata, jakim jest Sudan Południowy. Łącznie na wspomnianych kontynentach i w ich okolicach (wyłączając Europę) spędziłem blisko cztery lata. W tym czasie zarówno podróżowałem, jak i pracowałem. Praca w tak odległych i różnych kulturowo miejscach, oprócz finansowania pobytu, dawała mi unikalną możliwość poznawania otaczających mnie ludzi z innej perspektywy niż ta, którą można mieć podczas krótkich wypadów turystycznych. Poza pracą, sporą część czasu wykorzystałem na podróżowanie po bliższych i dalszych okolicach miejsc, w których mieszkałem – mówi Piotr Horzela. – Z wyjazdów przywiozłem niezliczoną ilość opowieści, filmów oraz zdjęć – dodaje.

– Aparat fotograficzny ma zawsze przy sobie, ale stara się słyszeć więcej niż przez wizjer. Od 2 lat przebywa w Polsce i prowadzi prelekcje podczas których na tle zdjęć opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach. Niedawno zaczął prowadzić kanał na YouTube o nazwie „Piotr Horzela – Opowiada” gdzie w cyklu „o Lesie” przybliża tajemnice polskiej przyrody – informują organizatorzy spotkania.

Okazja, aby obejrzeć materiały z podróży i bezpośrednio porozmawiać z Piotrem Horzelą już 16 lutego w Bibliotece w Komorowie. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.