Orszaki Trzech Króli w naszym regionie

Region

W najbliższą niedzielę Święto Trzech Króli. Będzie to okazja do podziwiania kolorowych pochodów w naszej okolicy. Sprawdźcie gdzie pojawią się orszaki.

Pruszków
Kolejny raz trzej mędrcy ze wschodu przywędrują do Pruszkowa. – Dołącz do ich orszaku i Ty! Obejrzyj mansjony walki dobra ze złem, dworu Heroda oraz przekrocz bramę do niebios Zapraszamy wszystkich pruszkowian i mieszkańców okolic do wspólnego świętowania. Niech ulice naszego miasta wypełnią kolory i śpiew polskich kolęd – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Barwny korowód wystartuje spod studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej w Parku Potulickich. Uczestnicy wyruszą o godzinie 12.00 w kierunku ul. Kopernika. Następnie udadzą się w okolice pl. Jana Pawła II, dalej przejdą ul. Niecałą. Koniec pochodu przy Pałacyku Sokoła.

Udział w orszaku wezmą również pruszkowskie szkoły podstawowe.

Piastów
Orszak Trzech Króli pojawi się w Piastowie po raz czwarty. Tym razem Trzech Królowie zawitają do parafii św. Michała Archanioła. Zbiórkę zaplanowano na godz. 9.45 w rejonie budynku urzędu miasta przy ul. 11 listopada 2.

Barwny pochód przejdzie ul. 11 listopada, Harcerską oraz Orzeszkowej. Uczestnicy spotkają po drodze m.in. króla Heroda. Również będą mogli zobaczyć inscenizacje tematyczne.

Uroczysta Eucharystia kończąca to wydarzenie odbędzie się w kościele św. Michała Archanioła o godz. 11.00.

Raszyn
Raszyńskie obchody Święta Trzech Króli odbędą się w Falentach. Nie odbędzie się tam jednak barwny pochód. Mieszkańcom zaproponowano Wieczór Trzech Króli. W jego ramach 6 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się występ muzyczno-taneczny grupy młodzieżowej i dziecięcej. Nie zabraknie koncertu kolęd, w wykonaniu zespołu Barwy Jesieni, Rybienie, Seniorki oraz Fal-Canto.

Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej filii CKR w Falentach.

Nadarzyn
Również i w tym roku Orszak Trzech Króli zawita do Nadarzyna, który o godz. 11.30 wyruszy spod placu przed cmentarzem. Uczestnicy przejdą na pl. Poniatowskiego i wspólnie będą kolędować.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Orszaki Trzech Króli w naszym regionie”

 1. mmmmmmmm pisze:

  rozumiem ,ze mają odpowiednie zezwolenia na zajecie ulic

 2. Bobik pisze:

  Żenada. Przebieranki pod hasłem wiary? XXI wiek a ludzie dalej chcą szopek… Dobre chociaż to, że jednego króla-emigranta nie pobili

 3. do Ppp pisze:

  Brawo Ty!

 4. gepwtto pisze:

  Zosiu PPR walczy czy warczy?

  • zosia pisze:

   „Chińska sonda dotarła do ciemnej strony księżyca, amerykańska sonda dotarła do krańca układu słonecznego. Do Polski zbliżają się orszaki Trzech Króli. Czy do niektórych dociera, że jest już XXI wiek?

 5. M pisze:

  ale cyrk! to jest żenujące

 6. G pisze:

  jest jeszcze Orszak w Milanówku

 7. zosia pisze:

  i gdzie ta świeckość państwa?

 8. sceptyk pisze:

  Pruszków. Hm… Trzy króle??? Wszak wyborcy zadecydowali inaczej.

 9. Pjeter z ATY pisze:

  Ciekawe czy kogoś ukrzyżują te dzbany…

  • Wiki pisze:

   Ukrzyżowanie to nie w święto trech króli … powiem więcej nawet nie w sześciu :=)

   • Inny pisze:

    Wiki a skąd wiesz ilu było „królów” bo z tego co wiem to ani jeden nie zbliżył się do groty narodzenia. wiem o MĘDRCACH a ilu ich było tego nie wiadomo. równie dobrze mogło być 10 i kilku przyniosło kadzidło , kilku złoto i 1 mirrę. i w sumie Jezus dostał 3 dary (mirrę kadzidło i złoto).

    • Wiki pisze:

     To prawda że nie wiem ilu ..tak się przyjeło że trzy to Boża liczba i czy to był Kacper Melchior i Baltazar tez nie wiem tak się przyjeło w tradycji że trzej królowie na żbikowie jednak nie zmienia to faktu że o ukrzyżowaniu będziemy raczej mówić w kwietniu jeśli chodzi o śięta i tu też musze niektórych zmartwić że te też nie będa świeckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły