Koncerty i bale karnawałowe, czyli co, gdzie i kiedy w weekend

Region

Choć to już trzeci weekend stycznia, nadal pozostajemy w świątecznym klimacie. W najbliższy weekend koncerty kolęd i noworoczne. Powoli daje o sobie znać także karnawał.

W sobotę w Grodzisku na koncert kolęd i pastorałek zaprasza burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz dyrekcja zespołu „Mazowsze”. Soliści, chór i orkiestra pod batutą Jacka Bonieckiego wystąpią  w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Orzeszkowej. Początek o godz. 16.00, wstęp wolny.

Muzyka rozbrzmi w sobotę także w Pruszkowie. – Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie pragnie zaprosić na koncert w wykonaniu Katarzyny Dudy i Marka Brachy. Odbędzie się on w sobotę, 20 stycznia o godz. 19.00.  Jest to już czwarty koncert organizowany w ramach Sezonu koncertowego 2017/2018.W programie: M. de Falla; F. Kreisler; P. de Sarasate; G. Gershwin – czytamy w zaproszeniu. Bilety w cenie 40 zł.

Również w sobotę w Pruszkowie zabawa karnawałowa dla dorosłych. O oprawę muzyczną zadba Jan Jaworski. Bal zaplanowano w godz. 16.00-21.00 w Miejskim Ośrodku Kultury im. A. Kamińskiego przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Wstęp 20 zł. Bilety do nabycia w recepcji MOK.

W Milanówku w sobotę zabawa karnawałowa… na lodzie. Lodowisko miejskie zaprasza w godzinach 16.00-18.00. Mile widziane przebrania. Wstęp i wypożyczenie łyżew dla dzieci i młodzieży z Milanówka bezpłatny (za okazaniem legitymacji lub karty przedszkolaka).

Z propozycją na przyjemne spędzenie niedzieli przychodzi Milanowskie Centrum Kultury. Chodzi o Kinoranki w Starym Kinie przy ul. Piłsudskiego. Najbliższy seans o godz. 12.30, a na ekranie „Opowieści świnki”. Wstęp wolny.

Największym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie niedzielny koncert zespołu Sound’n’Grace. Więcej na ten temat piszemy tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.