Koncert Pectus, bal karnawałowy, planszówki i wiele innych

Region

Najbliższy weekend upłynie nie tylko pod znakiem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świąteczny klimat podtrzymają koncerty m.in. grupy Pectus, która w Michałowicach wykona najpiękniejsze polskie kolędy. Jak jeszcze miło spędzić czas?

Zespołu Pectus nie trzeba przedstawiać fanom muzyki pop. W 2016 r. grupa wydała płytę pt. „Kolędy przy kominie”, na której znalazły się takie utwory jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Idziemy tu idziemy”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Cicha noc”. Tych najpiękniejszych kolęd nie zabraknie też podczas koncertu w Michałowicach. W wyjątkowej, akustycznej aranżacji zabrzmią dobrze znane melodie. Występ już w piątek, 12 stycznia, o godz. 19.00 w kościele w Michałowicach. Wstęp wolny.

Klimat świąt będzie można poczuć też w Pruszkowie. W sobotę, 13 stycznia, w kościele św. Kazimierza odbędzie się Finałowy Koncert XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu…”. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu laureatów konkursu, solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów z powiatu pruszkowskiego oraz spoza jego granic. Początek o godz. 15.00.

Brak pomysłu na niedzielne przedpołudnie? W Grodzisku Mazowieckim będzie można pograć w planszówki. Mile widziane całe rodziny. Coś dla siebie znajdą zarówno zaawansowani, jak i początkujacy gracze. Początek o godz. 11.30 w poczekalni PKP w Grodzisku.

O dobrą zabawę najmłodszych również w niedzielę zadba Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie. O godz. 12.00 przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5 rozpocznie się bal karnawałowy dla dzieci. Maluchy mogą przebrać się na ulubione postaci z bajek. Wstęp kosztuje 5 zł.

Na niedzielę propozycję dla miłośników literatury ma pruszkowskie muzeum Dulag 121. – Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci Jarosława Iwasziewicza i jego działalności w czasie II wojny światowej. Naszym gościem będzie dr Radosław Romaniuk, autor biografii pisarza zatytułowanej Inne życie, której drugi tom ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa Iskry. Zapraszamy do siedziby Muzeum przy ul. 3 Maja 8a w niedzielę, 14 stycznia na godz. 15.00 – zachęcają organizatorzy.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.