Karty Historii – rtm. Pilecki „wyklęty”-niezłomny

Spotkanie

Muzeum Dulag 121 zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Karty historii”. Tym razem wykład zostanie poświęcony postaci rotmistrza Witolda Pileckiego.

Spotkanie w Muzeum Dulag odbędzie się 3 marca o godz. 15.00. Wykłąd poprowadzi prof. dr. hab. Wiesław Jan Wysocki. – Podczas wykładu prof. Wysocki zaprezentuje postać Rtm. Pileckiego i opowie m.in. o jego działalności na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości, udziale w wojnie polsko-bolszewickiej i obronie Warszawy 1920 r., a także działalności konspiracyjnej w czasie II wojny światowej i pobycie w obozie KL Auschwitz, gdzie trafił dobrowolnie w 1940 r. i był głównym organizatorem konspiracji w obozie – informują organizatorzy.

Prof. Wysocki opowie również o powojennej działalności Pileckiego. Jednym z punktów wykładu będzie historia jego zatrzymania, opowieść o przesłuchaniach oraz procesie tzw. „grupy Witolda”, a także wyroku skazującego Pileckiego na śmierć.

Ważnym pytaniem, na które odpowie prof. Wysocki będzie „Komu szczególnie zależało na skazaniu na śmierć Witolda Pileckiego i na wykonaniu wyroku?”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Karty Historii – rtm. Pilecki „wyklęty”-niezłomny”

  1. Gość pisze:

    A można więcej informacji. Wstęp jest wolny i czy są prowadzone jakieś zapisy?
    Przekaz informacji na poziomie gimnazjum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły