„Cud mniemany…” w Mateczniku

Koncert

W najbliższy weekend w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach będzie można obejrzeć i wysłuchać pierwszej Polskiej opery „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w interpretacji zespołu Mazowsze. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki na ten spektakl.

Opera „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” została wystawiona po raz pierwszy w 1794 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Libretto na długie lata zaginęło. Zostało odnalezione dopiero w 1929 roku przez Leona Schillera. Jest uważana za pierwszą operę narodową. Spektakl ten ukazuje w komediowy sposób wątek walki krakowiaków z góralami, a także wątek miłosny oraz strukturę społeczeństwa polskiego przed trzecim rozbiorem.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze wraz zaproszonymi gośćmi przedstawią tę operę we własnej interpretacji.

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” będzie można też zobaczyć w niedzielę 22 kwietnia o godz. 17.00.

KONKURS
Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na tę operę. Pierwsze dwie osoby, które w czwartek 19 kwietnia o godz. 14.00 przyślą maila na adres konkurs@wpr24.pl o treści „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”, otrzyma podwójną wejściówkę na spektakl. W mailu należy podać również imię, nazwisko i telefon kontaktowy. 

Lista nagrodzonych:
Mirosław Stankiewicz
Katarzyna Janowska

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.