Artur Orzech odwiedzi Nadarzyn

Uncategorized

Znany prezenter telewizyjny i radiowy będzie gościem Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn. W trakcie spotkania goście dowiedzą się, że nie tylko muzyka jest pasją Artura Orzecha.

Aksamitny głos Artura Orzecha zna prawie każdy. Wielokrotnie prowadził festiwale w Sopocie i Opolu. Co roku jego głos towarzyszy nam w trakcie finałowych koncertów Konkursu Piosenki Eurowizji. Jednak radio, telewizja i muzyka to nie jedyne pasje Artura Orzecha. 

Artur Orzech jest pasjonatem literatury perskiej i to do tego stopnia, że na studiach ukończył iranistykę. Wyjechał na stypendium do Kabulu i pracował jako tłumacz. To jednak nie wszystko. Dziennikarz napisał również książkę „Wiza do Iranu”. W swojej publikacji Orzech przedstawia Iran jako niezwykle barwny kraj. W książce znajdziemy nie tylko informacje o irańskiej kuchni, która choć prosta jest niezwykle wykwintna. Autor prezentuje również irańskie kobiety, które choć są skrępowane zasadami, to umiejętnie pokazują swoje piękno. Artur Orzech próbuje odczarować negatywny wizerunek Iranu. Co więcej przypomina, że Irańczycy to znawcy islamu, a nie muzułmańscy fundamentaliści. 

To właśnie książka „Wiza do Iranu” będzie jednym z głównych tematów spotkania, które już 21 marca o godz. 17.30 odbędzie się w Bibliotece Publicznej Gminy Nadrzyn (pl. Poniatowskiego 42). Wstęp na spotkanie jest wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.