9 pomysłów na majówkę w regionie

Region

Jeśli udało Wam się wziąć urlop w poniedziałek, wtorek i czwartek to przed Wami aż dziewięć dni wolnego. Jak ciekawie spędzić majówkę w regionie? Podpowiadamy!

Warszawskie fontanny
W majówkę startują pokazy fontann w Warszawie. Od 1 do 4 maja o godz. 21.30 będzie można oglądać wodne widowisko. W tym roku na widzów czeka zupełnie nowy pokaz. Oczywiście chodzi tu o legendę o Warsie i Sawie.

Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie
Te obiekty mamy przez cały rok „na wyciągnięcie ręki”. Jednak zabiegani nie mamy zbyt wiele czasu na podziwianie ich uroków. W wolne dni warto wybrać się zatem w te miejsca, by podziwiać uroki zieleni w centrum miasta. To świetne miejsca na rodzinny spacer.

Twierdza Modlin
Niewiele osób wie, że w naszym sąsiedztwie mamy najdłuższy budynek w Europie! To Cytadela Twierdzy Modlin. Warto poświęcić jeden dzień, by poznać ten obiekt i zobaczyć go na własne oczy. Można zwiedzać go samodzielnie, ale my polecamy zorganizowanie większej grupy i wyprawę z przewodnikiem.

Żelazowa Wola
To miejscowość symbol. Tu na świat przyszedł Fryderyk Chopin. Warto zobaczyć tu odtworzony polski dwór z początku XIX w. połączony z malowniczym parkiem. Z Żelazowej Woli warto wybrać się do Brochowa gdzie można zobaczyć kościół obronny z trzema wieżami.

Falenica
Zajeżdżając do Falenicy koniecznie trzeba się wybrać do KINOkawiarni Stacja Falenica. Nazwa nie jest przypadkowa, bo kino mieści się w… hali biletowej przedwojennego dworca kolejowego. Obok działa kawiarnia serwująca ciepłe i zimne napoje. Na kinowym afiszu znajdziemy zarówno coś dla dzieci, jak i nieco starszych widzów.

Mazowiecki Park Krajobrazowy
Z Falenicy łatwo przemieścimy się do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który jest częścią tzw. zielonego pierścienia Warszawy. Możemy tu nie tylko spacerować, ale i urządzić sobie wycieczkę rowerową. Chętni mogą skorzystać z uroków rzeki Świder gdzie można wypocząć na jej brzegu, czy urządzić sobie spływ kajakiem.

Bolimowski Park Krajobrazowy
Bolimowski Park Krajobrazowy obejmuje kompleks Puszczy Bolimowskiej, rozciągającej się pomiędzy Skierniewicami, Łowiczem, Bolimowem i Żyrardowem. Oprócz malowniczych widoków w okolicy parku znajduje się wiele ciekawych zabytków m.in. zespół pałacowo-parkowy i kościół w Nieborowie.

Podkowa i Milanówek
To propozycja dla miłośników rowerowych wycieczek. Wyprawę rowerową wśród zieleni można połączyć z podziwianiem zabytkowych willi, których na terenie miast-ogrodów jest kilkanaście. Wiele z nich ma niezwykle ciekawe historie, które warto poznać.

Zalew Zegrzyński
Dla tych, którzy lubią wypoczynek nad wodą polecamy wyprawę nad Zalew Zegrzyński. To tylko godzina drogi z Pruszkowa. Jeśli macie ochotę na wyprawę statkiem, to też nie jest to problem. W ofercie ZTM są bilety na rejs statkiem „Zefir”. Statek płynie Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “9 pomysłów na majówkę w regionie”

 1. Dr.Huckenbush pisze:

  Może internauci podzielą się sami jakimiś dobrymi pomysłami na majówkę w naszej okolicy (okolice Piastowa).
  Ja do tej list dodałbym napewno:
  1. Park w Młochowie i Lasy Młochowskie
  2. Park w Radziwiłowie
  3. Zalew w Komorowie
  4. Muzeum Motoryzacji w Otrębusach,
  5. Ogród botaniczny w Powsinie

  • Leon pisze:

   I oczywiście, dla miłośników natury i przebytych kilometrów, zarówno pieszo jak i rowerem, Kampinoski Park Narodowy. Parkingi w Granicy, Roztoce, Starej Dąbrowie i Truskawiu dają wiele możliwości co do wyboru szlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły