„120 uderzeń serca” w PKF

Kino

Pruszkowski Klub Filmowy zaprasza na pokaz „120 uderzeń serca”, francuskiego dramatu w reżyserii Robina Campillo.

W listopadowej odsłonie PKF zobaczymy film nagrodzony sześcioma Cezarami i tytułem najlepszego filmu roku. – W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP – czytamy w opisie dystrybutora.

I dalej: – „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

Seans w ramach PKF zaplanowano na najbliższą sobotę (17 listopada, godz. 18.00) w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie (sala audytoryjna). Wstęp wolny. Czas trwania filmu to 135 minut.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.