Ktoś podaje się za urzędnika, sprawdź!

Milanówek

W Milanówku mężczyzna podawał się za pracownika urzędu, choć nim nie był. Miasto apeluje do mieszkańców o szczególną ostrożność.

Jedna z mieszkanek ul. Kazimierzowskiej poinformowała straż miejską, że podejrzany mężczyzna przedstawiał się jako pracownik urzędu miasta. Chciał dokonać kontroli instalacji gazowej. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol policji, jednak mężczyzny już tam nie było.

Urząd miasta apeluje do mieszkańców o ostrożność i prosi o przekazywanie takich informacji policji bądź straży miejskiej. – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Osoba chciała odwiedzić jeden z domów pod pretekstem kontroli instalacji gazowej. Gdy patrol policji dotarł na miejsce mężczyzny już tam nie było. Funkcjonariusze nadzorowali teren, jednak nie odnotowali nic niepokojącego – opisuje st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na sytuację zareagował również urząd miasta. – Informujemy, że Urząd Miasta nie upoważniał nikogo do wizyt w domach, a jeśli będzie prowadzona taka akcja mieszkańcy zostaną o niej poinformowani. Przestrzegamy przed podejrzanymi osobami podającymi się za urzędników miasta  – czytamy na stronie internetowej miasta-ogrodu.

Jak postępować w takiej sytuacji? St. asp. Zych: – Przede wszystkim trzeba zachować ostrożność. Nie wpuszczać takiej osoby do domu. Możemy ją wylegitymować i sprawdzić jej tożsamość kontaktując się z urzędem. Warto dopytać się dokładnie jakie stanowisko zajmuje. Gdy mamy wątpliwości należy powiadomić policję bądź straż miejską. Warto pamiętać, że podobne sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku kontaktu telefonicznego. Wtedy też warto zanotować dane takiej osoby i skontaktować się z urzędem, aby sprawdzić ich prawdziwość.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.