Kto zostanie wójtem Nadarzyna?

Wybory 2018

Trzech kandydatów na wójta Nadarzyna i trzy zupełnie inne reakcje na prośbę o wypełnienie naszej wyborczej ankiety. Kto odpowiedział w pełni, kto wcale, a kogo oburzyło pytanie o dotychczasowe dokonania na rzecz gminy? Sprawdźcie.

KRZYSZTOF BRAŃSKI, KW Prawo i Sprawiedliwość:

„Pytanie nr 4 dyskwalifikuje całą ankietę! Krzysztof Brański” – to krótkie zdanie otrzymaliśmy w odpowiedzi na dwukrotną prośbę o wypełnienie ankiety. Przypominamy, że pytanie nr 4 brzmi: „Co już udało się Panu zrobić dla gminy i mieszkańców?”.

DAWID KOPER, KWW Dawida Kopra:

Ostatnie cztery lata dla gminy były?

Ostatnie cztery lata w Gminie Nadarzyn należy podzielić na dwa główne etapy. Pierwszy to ponad trzy lata rządów Wójta Janusza Grzyba, dla którego była to piąta kadencja, potem kilka tygodni z komisarzem i drugi etap od marca 2018 roku to działalność Wójta Dariusza Zwolińskiego, który sprawuje tę funkcję przez zaledwie kilka miesięcy, administrując budżetem otrzymanym w spadku po zmarłym nagle Wójcie Januszu Grzybie. Zatem odpowiedź na Państwa pytanie w zakresie oceny ostatnich 4 lat to jest głównie ocena dorobku poprzednika.

Za rządów Wójta Janusza Grzyba w gminie zostało przeprowadzonych kilka ważnych inwestycji m.in. utworzenie żłobka w wyremontowanym budynku szkoły podstawowej w Ruścu, termomodernizacja szkoły podstawowej w Kostowcu, budowa świetlicy w Parolach, budowa boiska w Wolicy czy rozpoczęcie budowy ścieżek rowerowych. Obecny Wójt, realizując budżet poprzednika, kontynuował projekty i prace związane m.in: z zagospodarowaniem terenów zielonych przy Pastewniku i Walendowie, z zagospodarowaniem placu zabaw w Wolicy, rozbudową szkół w Nadarzynie i Młochowie czy budową ścieżek rowerowych.

Oceniając ostatnie cztery lata uważam, że są obszary wymagające poprawy, ale są również zaplanowane działania, które są wartościowe i wymagają kontynuacji.

Najpilniejsze potrzeby gminy to:

Za najważniejsze potrzeby gminy uważam po pierwsze budowę i modernizację infrastruktury drogowej oraz wodno – kanalizacyjnej. W gminie należy doprowadzić do powstania dróg z pełną infrastrukturą, oświetleniem, odwodnieniem wraz z chodnikami lub ścieżkami pieszo-rowerowymi. Ważnym problemem jest słaby publiczny transport wewnątrz gminy. Należy szukać nowych rozwiązań umożliwiających dojazd szczególnie młodzieży i starszym osobom z różnych sołectw do centrum Nadarzyna, a także zwiększenie ilości połączeń ZTM oraz do WKD.

Wiele miejscowości Gminy Nadarzyn nie posiada kanalizacji. Uważam, że pełna sieć kanalizacyjna w gminie to podstawa dobrej jakości życia mieszkańców i podstawowa potrzeba, która powinna być zrealizowana.

Drugą niezwykle ważną potrzebą jest budowa nowych publicznych przedszkoli. W Wolicy i Młochowie należy wybudować nowe przedszkola, które zastąpią istniejące placówki. Również w Starej Wsi powinno powstać przedszkole. Baza oświatowa powinna zostać powiększona o żłobek. Ważne jest, aby nowo budowane obiekty były nowoczesne, budowane zgodnie z najnowszymi standardami.

Uważam, że bardzo ważną trzecią potrzebą z punktu widzenia mieszkańców szczególnie Nadarzyna jest rozbudowa istniejącego ośrodka zdrowia wg koncepcji obecnego dyrektora Adama Chusteckiego. Rozbudowa ta umożliwi powstanie licznych nowych gabinetów, również specjalistycznych oraz przeniesienie rehabilitacji do większych pomieszczeń, co pozwoli na przyjmowanie większej liczby pacjentów w jeszcze lepszych niż dotychczas warunkach. Stać nas na to.

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować?

Zdecydowałem się kandydować, ponieważ uważam, że zarządzanie Gminą wymaga innego spojrzenia niż dotychczas. Jest wiele obszarów wymagających uporządkowania, nadania nowego kierunku. Mam jasno sprecyzowaną wizję tego, gdzie nasza Gmina powinna być, po upływie nadchodzącej kadencji. Chciałbym doprowadzić do szybszego i zrównoważonego rozwoju oraz poprawić jakość życia mieszkańców.

Nie ukrywam że dużym wsparciem w podjęciu tej decyzji była moja najbliższa rodzina ale również przyjaciele, znajomi i sąsiedzi, którzy namawiali mnie do podjęcia decyzji o kandydowaniu, ponieważ podzielają oni mój pogląd o możliwościach rozwoju naszej Gminy.

Co już udało się Panu zrobić dla gminy i mieszkańców?

To jest pytanie adresowane do obecnie urzędujących włodarzy, a nie jako mieszkańca i przedsiębiorcy, którym w chwili obecnie jestem. Może w niedalekiej przyszłości będę mógł odpowiedzieć na to pytanie sprawując zaszczytny urząd Wójta Gminy Nadarzyn.

Którego z kontrkandydatów obawia się Pan najbardziej?

Uważam, że te wybory paradoksalnie dają podobne szanse wszystkim kandydatom. Nie można nikogo lekceważyć. Jak to mawiał Kazimierz Górski: „Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika, a dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

DARIUSZ ZWOLIŃSKI, KWW Dariusza Zwolińskiego – obecny wójt Nadarzyna:

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.