Kto obsłuży zastępcze linie autobusowe?

Region

Zamknięcie linii kolejowej 447 zbliża się wielkimi krokami. W przygotowaniu są już zastępcze linie autobusowe, które mają dowozić pasażerów do stolicy. Kto obsłuży te linie?

Za organizację komunikacji zastępczej na czas zamknięcia linii kolejowej nr 447 między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Włochy odpowiadają: Koleje Mazowieckie oraz Zarząd Transportu Miejskiego.

Dziś wiadomo już kto obsłuży linie autobusowe, które nadzorować będzie warszawski ZTM. Chodzi o wzmocnienie linii 717 z Piastowa do Warszawy Zachodniej oraz obsługę linii zastępczej z Pruszkowa również do Warszawy Zachodniej (dworzec kolejowy). Przetarg na roczną obsługę obu wspomnianych linii wygrał PKS Grodzisk Mazowiecki.

Jednak to nie jedyne linie zastępcze. Połączenia autobusowe Milanówek – Grodzisk, Grodzisk – Warszawa Zachodnia, Brwinów – Warszawa Zachodnia. Wszystkie linie mają kursować przez siedem dni w tygodniu, a w godzinach szczytowych w dni robocze nawet co 10 minut. Za te połączenia odpowiadają Koleje Mazowieckie. Przewoźnik kolejowy poznał już oferty złożone przez zainteresowane obsługą linii autobusowych firmy. Wpłynęły trzy oferty najniższą złożyło konsorcjum Transport and Infrastrukture Management oraz Linie Autobusowe Luz (blisko 28 mln zł), nieco drożej (31,1 mln zł) swoje usługi wycenił Polonus. Najwyższą ofertę złożyła firma Europa Express City: 35,5 mln zł.

Choć KM oferty poznało pod koniec lipca to do dziś nie wybrano firmy, która ma się zająć obsługą linii autobusowych. Koleje Mazowieckie powinny się spieszyć bowiem autobusy mają wyjechać na ulice już 3 września. Jeśli uczestnicy przetargu złożą odwołania od wyniku przetargu, to komunikacja może nie wyjechać na ulice na czas.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.