Księgi kondolencyjne dla Pawła Adamowicza

Region

W najbliższy piątek w urzędach miast w Pruszkowie i Milanówku, a także w grodziskiej Mediatece wystawione zostaną księgi kondolencyjne dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. W sobotę będzie można się wpisać także w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie.

W ten sposób Pruszków i Grodzisk łączą się w żałobie z mieszkańcami Gdańska, najbliższymi i współpracownikami zamordowanego prezydenta Adamowicza. – Drodzy mieszkańcy, w piątek (18.01.19) w godzinach 12.00-20.00 i w sobotę (19.01.19) od godziny 9.00-16.30 w Urzędzie Miasta na parterze, w holu przy kancelarii wyłożona będzie księga kondolencyjna. W sobotę od godziny 17:00-19:00 do księgi będzie można wpisać się w kościele Św. Kazimierza, gdzie o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Łączymy się w bólu z Gdańskiem – poinformował na facebooku prezydent Paweł Makuch.

W Grodzisku księga kondolencyjna będzie wystawiona w Mediatece w piątek (18 stycznia) od godz. 10.00 do 20.00 oraz w sobotę (19 stycznia) od godz. 10.00 do 18.00.

Od godz. 8.30 w piątek do księga pojawi się także w milanowskim magistracie (budynek„B”). Można się do niej wpisać do końca przyszłego tygodnia w godzinach pracy urzędu.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego włodarza Gdańska odbędą się w sobotę. Zostanie on pochowany w gdańskiej bazylice Mariackiej. Zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy tego dnia będzie obowiązywać żałoba narodowa. Rozpocznie się ona w piątek 18 stycznia o godz. 17.00, a zakończy w sobotę o godzinie 19.00.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Księgi kondolencyjne dla Pawła Adamowicza”

 1. Paweł pisze:

  do Paweł Waldek – u nas już to przerabialiśmy, z czasem okazało się, że nasz Santo nie jest aż taki santo.

 2. Piotr pisze:

  Ale poruwnanie bez sensu

 3. kiki pisze:

  odezwał się zwolennik szczujni pis

 4. Wiki pisze:

  Ja rozumiem że tragedia ale jednak do Gdańska mamy ponad 300km i szczerze to wydaje mi się że pięć dziewczyn które zgineły w Koszalinie to nie mniejsza tragedia a jakoś nikt księgi im niewystawił…

  • mela pisze:

   To jest wielka tragedia pięć dziewczyn, wielki żal 🙁 One zginęły, a jego zamordowano. Zamordowano człowieka, który był symbolem wolności samorządu. Każda śmierć jest dla nas smutna. Jeśli te dziewczyny miały by dokonania takie jak Prezydent Adamowicz z pewnością miały by wystawione księgi. Ale tak sobie pomyślałam, że przecież rodzina lub też może zorganizować księgę kondolencyjną. Smutek i żal dla najbliższych jest taki sam 🙁

  • Historia pisze:

   Zginąć w wypadku (pożar) a zostać politycznie zamordowanym to wielka różnica! Tym bardziej że pierwsze od 1922 roku po zabójstwie Narutowicz!

  • Paweł Waldek pisze:

   Santo Subito!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły