Książki z Empiku już w szkole

Piastów

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Spod Darnicy otrzymała jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce 1000 książek od Empiku. Ten szczególny prezent to zasługa... pewnego zdjęcia i głosów mieszkańców.

W ubiegłym roku sieć Empik ogłosiła konkurs polegający na wsparciu szkolnych bibliotek. Jego motywem przewodnim było hasło „Książki są fajne i kropka”. Zasady akcji były proste. Do zabawy zgłosiło się 300 szkół z całej Polski, ale nagrody trafiły tylko do 10 placówek. Jak można było wywalczyć swój 1000 książek? Po pierwsze potrzebne było dobre zdjęcie. Tu świetnie poradzili sobie uczniowie klasy 2B, którzy przebrani za bajkowe postacie zaprezentowali się na fotografii. Po drugie potrzebne były głosy internautów, którzy mogli głosować raz dziennie. Mobilizacja uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców oraz absolwentów, nawet tych mieszkających poza granicami kraju np. w Afryce sprawiło że SP nr 4 znalazła się w gronie laureatów.

W piątek odbyło się przekazanie nagrody z tej okazji dzieci wcieliły się w role bajkowych postaci, które można spotkać w rozmaitych książkach. Kot w butach, Pipi Pończoszanka, Dzieci z Bulerbyn, Pan Kleks, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Plastuś i wiele innych postaci pojawiło się w trakcie przedstawienia. – Szkoła wzbogaciła się dzięki konkursowi o tysiąc książek. Zostały one wybrane zgodnie z waszymi sugestiami. To panie z biblioteki wybrały tytuły książek, według waszego zainteresowania, według tego co zgłaszaliście – zwrócił się do uczniów Stanisław Siekierko, dyrektor SP nr 4.

Po występie odbyło się uroczyste przekazanie książek na ręce dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów. Nowe książki trafiły do biblioteki, gdzie niebawem pojawią się na bibliotecznych regałach. Również nowych, bowiem ich zakup sfinansował Urząd Miejski w Piastowie. Pierwsze książki na regałach ustawili przedstawiciele szkoły, firmy Empik oraz uczniowie 2B.

Uczniowie już niebawem będą mogli wypożyczać wygrane książki. W pierwszej kolejności książki muszą zostać wpisane do szkolnego księgozbioru.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.