Krótsze autobusy jeżdżą częściej

Pruszków

Dyskusja na temat komunikacji zastępczej w Pruszkowie. Pasażerowie zwracają uwagę, że autobusy miały być dłuższe. Dlaczego zatem są krótkie?

Dwa tygodnie pasażerowie korzystają z komunikacji zastępczej. Linia ZP kursująca na trasie Pruszków-Dworzec Zachodni powinna pokonywać dystans w około 28 minut. Nie zawsze tak jest. Przede wszystkim pasażerowie zgłaszają uwagi, że w godzinach szczytu zmuszeni są stać w korkach, a dodatkowo w autobusach ZP jest tłok. Podnoszona jest również kwestia punktualności linii.

Zdaniem pasażerów problemem jest długość autobusów. Im większy, tym więcej osób zabierze. A w mniejszych panuje ścisk.  – Zamiast 18 m autobusów komunikacji zastępczej pojawił się na autobus marki scania omnibus. W kursie o 6:01 z Kościuszki do Warszawy panował ścisk – napisał do nas Grzegorz.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie dopuszczał możliwość większych autobusów do obsługi linii ZP. Ale żadna firma zainteresowana realizacją zadania nie zaproponowała pojazdów przegubowych. – W przetargu na obsługę komunikacji zastępczej pojawiło się kryterium premiujące autobusy przegubowe. W postępowaniu nie otrzymaliśmy takich ofert. Założone już na tym etapie częstotliwości kursowania były dopasowane do wielkości pojazdów, czyli autobusy krótsze kursują częściej – tłumaczy Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.