Krok w stronę szybkiego internetu

Region

Grodzisk Mazowiecki i Nadarzyn stawiają na rozwój sieci światłowodowej. Gminy podpisały listy intencyjne z firmą PLJ Telecom.

Internet towarzyszy nam praktycznie wszędzie. W domu, w szkole, w pracy, a także podczas podróży. Wystarczy mieć telefon, a również poruszanie się z laptopem dla większości nie stanowi problemów. Sieć pozwala nam na załatwienie wielu spraw m.in. możemy zrobić zakupy, zapłacić rachunki czy obejrzeć film. Grodzisk Mazowiecki i Nadarzyn stawiają na rozwój w tej materii. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy zyskają dostęp do szybkiego internetu. Krok ten może stanowić również impuls do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. 

Gminy podpisały listy intencyjne z firmą PLJ Telecom, która szacuje, że przeznaczy 2 mln zł na inwestycje w Grodzisku i Nadarzynie. Operator od trzech lat działa na terenie pierwszej z wymienionych gmin. Blisko 5 tys. gospodarstw domowych korzysta z jego usług. – Coraz więcej samorządów zdaje sobie sprawę z tego, że kabel światłowodowy to piąte medium, które Gmina musi zacząć uwzględniać przy projektowaniu czy budowie dróg. Naszym zdaniem, realizacja projektu budowy sieci światłowodowej, który już rozpoczęliśmy, będzie miała zasadnicze znacznie dla zwiększenia potencjału gospodarczego Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz rozwoju całego powiatu jak i województwa – czytamy w piśmie przewodnim listu intencyjnego.

Również w Nadarzynie liczą, że współpraca przyniesie efekty. Gmina i firma PLJ Telecom chcą zapewnić mieszkańcom dostęp do usług multimedialnych najwyższej jakości.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.