Krok do budowy szkoły we wsi Szczęsne

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi we wsi Szczęsne.

To kolejny ważny krok do realizacji tej zapowiadanej od dawna inwestycji. Pod koniec ubiegłego roku radni wyrazili zgodę na nabycie działki pod budowę placówki, teraz do pracy rusza projektant. – Wykonawca ma 250 dni na wykonanie dokumentacji projektowej, złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę – informuje grodziski magistrat.

Szkoła powstanie przy ul. Szczęsnej. Znajdą się tam także oddziały przedszkolne. – Budowa obiektu w tej lokalizacji ma na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców południowo-wschodniej części Miasta Grodzisk Mazowiecki w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej oraz wychowania przedszkolnego dla dzieci 3-6 letnich. Inwestycja ta umożliwi dzieciom z tych miejscowości łatwiejszy dostęp do szkoły, zmniejszy odległość od miejsca zamieszkania do szkoły oraz w znacznym stopniu odciąży Szkoły Podstawowe w Adamowiźnie i Książenicach a także dodatkowo (w mniejszym zakresie) Szkoły Podstawowe Nr 1 i Nr 6 w Grodzisku Mazowieckim – wyjaśniają grodziscy urzędnicy.

Nowa szkoła ma przyjąć 800 uczniów i wychowanków, którzy będą uczęszczać do 32 oddziałów. Zakładana maksymalna liczba uczniów w jednej klasie to 25. Powstanie tam 8 oddziałów przedszkolnych dla dzieci 3-6 letnich (łącznie dla 200 wychowanków) i 24 oddziały szkolne, (łącznie dla 600 uczniów).

Projekt zakłada budowę pracowni, sal dydaktycznych, sal rekreacyjno-zabawowych, sali gimnastycznej, integracji sensorycznej i wielu innych. Obok budynku ma powstać boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, a także bieżnia, małe boisko dla młodszych dzieci, teren rekreacyjny i parking.

Kiedy ruszy sama budowa? Inwestycja będzie mogła rozpocząć się po dostarczeniu przez wykonawcę projektu pełnej dokumentacji, w tym pozwolenia na budowę. Ten ma na to 250 dni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.