Kredyty zaciągane przez Brwinów zmarnowane

Region

Pieniądze z kredytów zaciągniętych przez gminę Brwinów nie były wykorzystywane na inwestycje - wynika z opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Brwinowie.

Dochód gminy Brwinów w ubiegłym roku wyniósł ok. 61,6 mln zł. Jednocześnie wydano ok. 65,5 mln zł. Budżet gminy w ubiegłym roku zamknął się deficytem w wysokości blisko 4 mln zł.

„Deficyt ten został pokryty środkami gminy jako pozostałość z lat ubiegłych z zaciąganych kredytów na realizację zadań majątkowych. Gmina posiadała na rachunku na koniec roku 2008 środki w kwocie 8.758.277,48 zł. Stan ten powstał z zaciąganych w latach poprzednich kredytów, które były nie wydatkowane na zadania inwestycyjne. Nie były one wskazywane również jako środki do pokrycia kolejnych deficytów. Na pokrycie w kolejnych latach planowanych a nie realizowanych zadań majątkowych w gminie zaciągano kolejne kredyty. Zaciągane kredyty obciążają budżet gminy corocznymi kosztami spłaty odsetek.” – czytamy w opinii Komisji Rewizyjne Rady Miejskiej.

Dalej dowiadujemy się, że jedynym wykorzystaniem pieniędzy z zaciągniętych kredytów było zakładanie lokat bankowych tygodniowych lub dwutygodniowych. Z tego tytułu gmina zyskała ok. 1,2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.