Kręcili, kręcili i… wykręcili stojaki!

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki po raz pierwszy wziął udział w kampanii społecznej „Kręć Kilometry” i zakończył na dziewiątym miejscu zostawiając w tyle Kraków, Wrocław, Katowice, a nawet Gdańsk. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w gminie powstaną nowe stojaki rowerowe.

– Łącznie w okresie od maja do września prawie 50 tysięcy rowerzystów w całej Polsce wykręciło blisko 9 milionów kilometrów, z czego dla Grodziska Mazowieckiego ponad 700 osób pokonało dystans 203 015 kilometrów. Ten wynik pozwolił nam znaleźć się wśród 20 najbardziej aktywnych miast w Polsce, w których organizator kampanii – Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 oryginalnych stojaków rowerowych – napisano na stronie grodzisk.pl

Natomiast sam Grodzisk Mazowiecki otrzyma 15 takich stojaków. Ich kształt nie jest znany, wiadomo tylko, że zaprojektowane są w taki sposób, by były bezpieczne. Będzie można przymocować do nich rower nie tylko kołem, ale też i ramą. Póki co nie wiadomo gdzie dokładnie urządzenia zostaną usytuowane. – Co do lokalizacji stojaków, obecnie czekamy na wytyczne dotyczące wymogów technicznych, które będzie musiało spełniać miejsce, w którym stojaki zostaną zamontowane. O kolejnych szczegółach finalizacji naszej wygranej będziemy Państwa na bieżąco informować – podkreśla Anna Redel z Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Dobry wynik Grodziska jest zasługą głównie mieszkańców, lecz gmina też dorzuciła swoje pięć groszy. Miasto zostało „wypełnione” plakatami, a co tydzień o akcji przypominano na Facebooku. – Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy tak aktywnych mieszkańców i szczęśliwi, że nasza lokalna społeczność tak pięknie zintegrowała się wokół tej społecznej akcji. Pokazaliśmy naszego sportowego ducha, ambicję i odwagę do mierzenia się z największymi miastami w Polsce. Ogromnie za to dziękujemy!!! – informuje Redel.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.