Kreatywne dzieci z misją

Brwinów

To spotkanie przyniosło korzyść nam i zapewne dzieciom. My poznaliśmy jak mogą być kreatywne, one dowiedziały się trochę o dziennikarskim fachu.

W piątkowe przedpołudnie odwiedziliśmy świetlicę szkoły podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie. Placówka uczestniczy w programie MegaMisja. Z powodzeniem – dodajmy.

Gdy przybyliśmy do brwinowskiej podstawówki przy ul. Żwirowej już od progu słychać było dziecięcy gwar. Świetlica wypełniona była podekscytowanymi uczniami klas I-III czekającymi na kolejne zajęcia w ramach projektu MegaMisja. Jego cel? Bezpieczne ale i kreatywne korzystanie z internetu, z nowych technologii. A to w obecnych czasach jest niezbędne.

W ramach projektu (uczestniczy w nim 350 świetlic) dzieci pod czujnym okiem opiekuna zajęć wykonują różne zadania, m.in. przygotowano dla nich filmy instruktażowe pozwalające poznać poszczególne obszary cyfrowych kompetencji, sfabularyzowane scenariusze zadań edukacyjnych, które pomogą przeprowadzić ciekawe zajęcia.

Powyższe zdania brzmią bardzo poważnie, jak więc świetlicowe zajęcia w ramach MegaMisji traktują uczniowie z brwinowskiej podstawówki przy Żwirowej? Entuzjastycznie. – Nie jest to łatwy program dla dzieci, ale podchodzą do niego kreatywnie. To grupa mądrych dzieciaków – mówi Olga Łosiak-Krypiak, kierownik świetlic klas I-III. W zajęciach na stałe uczestniczy 100 uczniów.   

Są już pierwsze sukcesy. W ramach programu edukacyjnego MegaMisja stworzonego przez Fundację Orange świetlica brwinowskiej podstawówki otrzymała nagrodę w postaci pomocy plastycznych (kredki, pastele). To nie koniec…

Podczas naszych odwiedzin do świetlicy zawitała wicedyrektor zespołu szkół Anna Zalewska i przekazała tablet. To kolejna, jakże istotna nagroda od organizatora MegaMisji. Od razu widać było błysk w oczach dzieci.

Ale działalność świetlicy klas I-III w brwinowskiej szkole przy Żwirowej to nie tylko udział w programie MegaMisja. – Zajmujemy się wieloma sprawami. Wspieraniem rozwoju poprzez zajęcia sportowe, ruchowe, ale też związane z rozwojem intelektualnym. Nasza świetlica od kilka lat zwraca również szczególną uwagę dzieci na stronę kultury i sztuki. Odbywają się przedstawienia, Festiwal Piosenki Świetlicowej. Dzieciaki naprawdę rewelacyjnie w nich wypadają, zaangażowani też są rodzice – przedstawia Olga Łosiak-Krypiak. 

Nasza wizyta była również okazją, aby dzieciakom opowiedzieć trochę o naszym fachu, o redakcji Gazety WPR i portalu WPR24.pl – Z czym wam się kojarzy dziennikarz​? – spytaliśmy. – Pisze o różnych sprawach, o tym czy ktoś jest bezdomny – padła odpowiedź. Wrażliwość społeczna, co cieszy, ma się więc dobrze także u najmłodszego pokolenia. – A kto z was chciałby zostać dziennikarzem? – drążyliśmy. Byli chętni, choć wielu brało też pod uwagę inną opcję: zawód piłkarza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.