Kradzionym samochodem spowodował kolizję

Region

Funkcjonariusze z piastowskiej komendy zatrzymali 19-latka, który ukradł samochód. Piotr F. spowodował również kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia.

Piastowscy policjanci otrzymali wezwanie do kolizji drogowej, w której samochód miał uderzyć w drzewo. Gdy mundurowi dotarli do wskazanej lokalizacji, okazało się, że kierowca i pasażer odjechali autem z miejsca zdarzenia. Świadkowie podali opis bmw, którym poruszali się mężczyźni.

Po kilku chwilach na miejsce przyjechał wskazany pojazd. Mężczyzna, który kierował autem, tłumaczył, że był świadkiem zajścia. Okazało się, że poszkodowani w wypadku sprawcy poprosili o podwiezienie do szpitala. Funkcjonariusze podjęli czynności, które doprowadziły do ustalenia, kto kierował bmw w czasie kolizji. Kierowcą był 19-letni Piotr F. Młody mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu. Szybko znaleziono również pasażera bmw.

Wkrótce do komisariatu w Piastowie zgłosił się właściciel rozbitego pojazdu. Mężczyzna powiedział, że podczas imprezy skradziono mu kluczyki do samochodu. To dzięki nim udało się wykraść auto.

Piotr F. przyznał się do kradzieży pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz zakazu prowadzenia pojazdów na okres 2 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.