Kradzieże na nowych osiedlach

Region

Mieszkańcy osiedli mieszkaniowych znajdujących się przy ul. Curie-Skłodowskiej w Pruszkowie mają duży problem. W ostatnim czasie w tym rejonie dochodzi do wielu kradzieży.

O trudnej sytuacji mieszkańców osiedli Ogrody Piasta i Ogrody Piastowskie poinformował nas jeden z czytelników. – Od ponad 3 miesięcy zaczęły się tu bardzo częste kradzieże, akty wandalizmu itp. Przynajmniej raz w tygodniu jest kilka włamań do samochodów w garażach podziemnych – tłumaczy czytelnik Łukasz. – Ewidentnie grasuje tu szajka złodziei – dodaje.

Okazuje się, że sami mieszkańcy nieświadomie ułatwiają złodziejom kradzież. – Problem jest i go nie bagatelizujemy. Niestety często jest tak, że ludzie mieszkający na zamkniętych osiedlach uważają, że pozostawione w garażach podziemnych samochody są tak samo bezpieczne jak oni w swoich mieszkaniach – wyjaśnia mł. asp. Dorota Nowak, rzecznik prasowy KPP Pruszków. – Pamiętajmy, że bardzo łatwo jest się dostać do takiego garażu – dodaje.

Faktycznie te słowa maja potwierdzenie w praktyce. Choć wejście na osiedle umożliwione jest tylko przy pomocy kodu, klucza lub domofonu, (gdy wpuszcza nas sam mieszkaniec), to bardzo łatwo można się tam dostać – Te zabezpieczenia łatwo obejść. Wystarczy, że ktoś przedstawi się, jako listonosz lub osoba roznosząca ulotki. Każdy zostaje bez namysłu wpuszczony – zaznacza pani rzecznik. – Potencjalny złodziej nie ma już problemu z przejściem do podziemnego garażu – dodaje.

Kolejnym ułatwieniem jest pozostawianie w samochodach wartościowych rzeczy. Laptopy, aparaty fotograficzne, telefony czy nawet teczki z dokumentami i pieczątkami są zachętą dla złodzieja. – Teraz cenne rzeczy są coraz mniejsze. Laptopy czy aparaty mieszczą się w plecakach i torebkach, więc nawet doświadczonym policjantom ciężko jest wytropić złodzieja – zaznacza mł. asp. Dorota Nowak. – Nie możemy przecież legitymować każdej osoby, która idzie z plecakiem czy torbą – dodaje.

Warto, zatem pamiętać, by zabrać z zaparkowanego auta wszystkie cenne rzeczy lub chociażby schować je do bagażnika. Pozostawiony sprzęt elektroniczny i dokumenty mogą sprawić, że złodzieje będą chcieli włamać się nawet do mieszkania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.