Kradli prąd przez kilka miesięcy

Region

33-letni mieszkaniec Pruszkowa postanowił zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Mężczyzna wykonał przyłączenie do sieci energetycznej omijając licznik. Teraz może trafić do wiezienia nawet na 5 lat.

W czwartkowe popołudnie dwóch dzielnicowych zostało skierowanych na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. W trakcie rozmowy z lokatorami mieszkania, jednego z funkcjonariuszy zaciekawiło, czemu wszystkie sprzęty elektryczne działają mimo, że licznik poboru nie działa. Kobieta, z którą rozmawiali funkcjonariusze powiedziała, ze już od dłuższego czasu nie otrzymała rachunku za energie elektryczną. Nie potrafiła jednak powiedzieć, kiedy otrzymała ostatnie pismo z elektrowni.

Do mieszkania wezwano grupę dochodzeniową oraz pracowników zakładu energetycznego. Elektrycy przyznali, że przyłączenie zostało wykonane bezprawnie. Do nielegalnego podłączenia do sieci energetycznej przyznał się jeden z synów właścicieli lokalu. 33-letni Sylwester S.

Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie wykonano z jego udziałem czynności procesowe. Następnie sylwester S. został zwolniony do domu. Za nielegalne podłączenie do sieci 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.