Kradli paliwo z samochodu

Grodzisk Maz.

38-latek i 35-latek wpadli niemal na gorącym uczynku. Mężczyźni wywiercili dziurę w samochodowym zbiorniku paliwowym po czym ukradli zawartość. Zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Jeszcze przed północą policjanci otrzymali informację o osobach, które podejrzanie zachowują na jednym z parkingów w Grodzisku. Po tym jak policjanci pojawili się na miejscu, zobaczyli, że dwóch mężczyzn stoi obok peugeota. W pojeździe był uszkodzony zbiornik paliwa. Sprawcy spuścili z niego olej napędowy do kanistrów. 

Funkcjonariusze przeszukali też pojazd, którym przyjechali mężczyźni. – W bagażniku znaleźli śrubokręt, siekierę i lejek, które mogły służyć do uszkodzenia baku i kradzieży paliwa z pojazdu. Przedmioty zostały zabezpieczone, a osoby podejrzane o włamanie do zbiornika i próbę kradzieży zatrzymane – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

Właściciel pojazdu został zawiadomiony o całej sytuacji. Straty wycenił na prawie 900 zł. Policyjne czynności pozwoliły na przedstawienie Mariuszowi S. i Arkadiuszowi S. zarzutów karnych, odpowiedzą oni za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.