Kradli klockowe figurki z książek

Grodzisk Maz.

Dwie młode osoby podejrzane są o kradzieże figurek znanej firmy produkującej klocki. Do sytuacji dochodziło w jednym z punktów handlowych na terenie Grodziska Mazowieckiego.

Pracownicy sklepu ujęli mężczyznę, po kradzieży książki z figurką. O fakcie poinformowali policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze podjęli interwencję i ukarali 18-latka mandatem, a skradziony przedmiot wrócił na sklepową półkę. Jednak to był dopiero początek.

Wkrótce policjanci ustalili, że mężczyzna był sprawcą wcześniejszych kradzieży w tym samym sklepie. – Kilka miesięcy wcześniej w placówce doszło do kradzieży klockowych figurek z 50 książek, co spowodowało straty prawie tysiąca złotych. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia – przedstawia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dalsze czynności w tej sprawie doprowadziły do 19-letniej koleżanki zatrzymanego, która podejrzana jest o pomoc w kradzieżach. Ustalono adres kobiety i również zatrzymano ją.

Adrian S. i Agata Z. usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. 18-latek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Według kodeksu karnego grozi mu do pięciu lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.