Kosztowne autobusowe starania

Region

Jak już informowaliśmy, władze Nadarzyna zaproponowały sąsiedniemu Raszynowi wydłużenie trasy autobusu 703 na terenie tej drugiej gminy. Przeszkodą mogą okazać się jednak pieniądze.

Propozycja Nadarzyna ma związek z pogorszeniem się sytuacji pasażerów komunikacji publicznej po otwarciu trasy S8 i zmianach w rozkładach jazdy linii 703 i 711. – Gmina Nadarzyn zwróciła się do wójta gminy Raszyn z prośbą o przedłużenie „raszyńskiej” linii 706 do przystanku zlokalizowanego przy drodze lokalnej (nr DL 118) na terenie Raszyna i obsługę na tym odcinku nadarzyńskich przystanków (chodzi o przystanek na wysokości między ul. Ogrodniczą a Przyleśną w Wolicy). W zamian nasza gmina proponowała dodanie jednego lub dwóch przystanków (w obu kierunkach) na trasie finansowanej przez nas linii 703, przykładowo przystanek w Jankach w pobliżu stacji CPN oraz na wysokości szkoły – informuje nadarzyński urząd gminy.

Na to nie zgodził się Zarząd Transportu Miejskiego. – ZTM zasugerował, że rozwiązaniem najkorzystniejszym byłoby gdyby autobus linii 703 zatrzymywał się jednak na terenie Raszyna i zaproponował Gminie Raszyn podjęcie rozmów z Gminą Nadarzyn w zakresie uzgodnienia kosztów funkcjonowania linii 703 na terenie gminy Raszyn i uruchomienia dodatkowej pary przystanków – wyjaśniają nadarzyńscy urzędnicy.

Co na to władze Raszyna? Deklarują przychylność, ale sprawa może rozbić się o pieniądze. – Jesteśmy otwarci – zapewnia wójt Andrzej Zaręba. I dodaje: – 703 to linia, która najbardziej obsługuje Nadarzyn, bo u nas autobusów jest wystarczająco dużo. Ale oczywiście chętnie byśmy wyrazili zgodę. Chodzi jednak o pieniądze. Nas uruchomienie jednego przystanku kosztowałoby rocznie prawie 200 tys zł. Biorąc pod uwagę, że niewielu naszych mieszkańców korzystałoby z niego, taniej pewnie byłoby wynająć im taksówki.

Rozmowy w tej prawie będą kontynuowane. – Nie mówimy „nie”. Ale chcielibyśmy płacić ZTM niższą cenę – zaznacza Zaręba.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.