Korupcja w podkowiańskim urzędzie?

Podkowa Leśna

Zakończył się audyt wybranych zamówień publicznych, których urząd miasta w Podkowie Leśnej udzielał w latach 2012-2014. Na podstawie jego wyników burmistrz Artur Tusiński złoży zawiadomienie o możliwości przestępstwa przez urzędników odpowiedzialnych m.in. za remonty dróg.

Kontrola przeprowadzona przez niezależnych audytorów potwierdziła przypuszczenia obecnych władz miasta-ogrodu, że w poprzedniej kadencji, pod wodzą burmistrz Małgorzaty Stępień-Przygody, dochodziło do nieprawidłowości w udzielaniu zamówień publicznych.

– Przedstawiony w sprawozdaniu stan faktyczny badanego zakresu, wskazuje na poważne zaniedbania i błędy, które nie pozwalają na zapewnienie prawidłowego wydatkowania środków publicznych. W konsekwencji może to narazić Miasto Podkowa Leśna na postępowanie dyscyplinarne za naruszenie ustawy o finansach publicznych, z uwagi na liczne nieprawidłowości w przestrzeganiu zapisów ustawy prawo zamówień publicznych oraz zachowania zasady konkurencyjności, co bezpośrednio przedkłada się na efektywność wydatkowania środków publicznych – czytamy w dokumencie przedstawionym przez audytorów.
 

Wyniki innych kontroli, w tym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta wskazują także, że dużo przetargów wygrywały od lat te same firmy. – Okazało się, że nie ma połowy dokumentacji. W marcu tego roku zawiadomiliśmy o tym prokuraturę, jednak postępowanie umorzono. W najbliższy poniedziałek składam kolejne zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa korupcji, bo audyt potwierdził bardzo wiele nieprawidłowości – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Grodziska prokuratura postawiła już zarzuty jednej z byłych urzędniczek. Chodzi o skarbnik miasta, która podejrzana jest o przywłaszczenie ponad 160 tys. zł z miejskiej kasy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.