Koparka zanieczyściła rzeczkę?

Książenice

Substancje ropopochodne zanieczyściły rzekę Rokiciankę na około 200-metrowym odcinku w Książenicach. Sytuacja jest opanowana.

Informację na ten temat otrzymaliśmy od jednego z czytelników. – W miejscowości Książenice pod Grodziskiem Mazowieckim doszło do zatrucia rzeczki. Z koparki, która znajduje się przy budowie kanalizacji wyciekł olej – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Na miejscu pojawiły się dwa wozy strażackie. – Około godz. 10.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że rzeka Rokicianka w Ksiązenicach zanieczyszczona jest przez jakąś ciecz ropopochodną. Na miejsce zadysponowano dwa strażackie pojazdy. Do zanieczyszczenia doszło na około 200-metrowym odcinku – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Jak wyglądała strażacka akcja? – Zrobiliśmy taką zastawkę, zaporę z rękawa absorpcyjnego, który dopuścił aby ta ciecz popłynęła razem z nurtem rzeki. Dodatkowo sam rękaw powodował wchłanianie tej cieczy. Później na miejsce został skierowany pojazd kwatermistrzowski z pompami do przetłaczania cieczy niebezpiecznych. Urządzenie to ściąga warstwę cieczy ropopochodnej z powierzchni wody – zaznacza Tryniszewski. – Tak naprawdę to większego zagrożenia tam nie było – dodaje.

Jednak strażacy nie są w stanie potwierdzić, że przyczyną zanieczyszczenia była koparka. Na miejscu zdarzenia znajduje się również grodziscy policjanci, którzy będą prowadzić czynności w tej sprawie.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.