Kontrole sklepów z dopalaczami

Region

W ubiegłym tygodniu na terenie Mazowsza przeprowadzono kontrole sklepów z dopalaczami.

Łącznie przeprowadzono 321 kontroli w 126 sklepach znajdujących się na terenie województwa. Kontrole prowadzone były przez inspekcje: farmaceutyczną, handlową, sanitarno-epidemiologiczną, nadzór budowlany, straż pożarną oraz policję i miały na celu sprawdzenie m.in. legalności pochodzenia sprzedawanych towarów, oznaczeń na etykietach czy zgodności dokumentów. Nieprawidłowości stwierdzono, podczas co drugiej kontroli.

Na terenie Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego przeprowadzono kontrole 3 sklepów, w których zakupić można tzw. dopalacze. W Grodzisku skontrolowane zostały dwa sklepy: przy ul. Konspiracji oraz na placu Zygmunta Starego. Służby kontrolne nie znalazły żadnych nieprawidłowości. W Pruszkowie kontroli poddany został sklep przy ulicy Kraszewskiego. Tu inspekcja farmaceutyczna znalazła nieprawidłowości w oznaczeniach produktów. Na opakowaniach nie było informacji o składzie ilościowym.

W wyniku kontroli odnotowano 73 naruszenia przepisów pożarowych, wszczęto 8 postępowań administracyjnych dotyczących zaprzestania wprowadzania sprzedawanych towarów do obrotu oraz nałożono 24 mandaty na łączną kwotę blisko 5,5 tys. złotych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.