Konsultacje zakończone – miasto odstępuje od inwestycji

Piastów

Piastowski magistrat podsumował konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ciągu ulic Barcewicza – Ogińskiego – Żółkiewskiego. – Mimo niskiej frekwencji oraz tego, że wynik konsultacji, zgodnie z prawem, nie jest wiążący – zostanie on wzięty pod uwagę – informują urzędnicy z Piastowa.

Plany przebudowy wspomnianego ciągu drogowego pojawiły się w ubiegłym roku. Mieszkańcy chcą remontu, ale nie godzą się na rozwiązania zaproponowane przez projektantów. Swoje zdanie wyrazili już na dwóch burzliwych spotkaniach oraz w zakończonych na początku września konsultacjach społecznych. 

Piastowski magistrat właśnie podsumował konsultacje i zliczył ankiety złożone w urzędzie. – Konsultacje trwały w dniach 25 czerwca – 10 września. Złożono w nich około 1500 ankiet. Ponad 300 wrzucono do urny w Urzędzie Miejskim i około 1200 dostarczyli przedstawiciele stowarzyszenia sprzeciwiającego się idei budowy przedmiotowego ciągu ulic. W przypadku ankiet złożonych do urny niewielka ich większość wskazuje na poparcie dla tej inwestycji. W przypadku opinii dostarczonych przez stowarzyszenie większość jest przeciwnego zdania – czytamy w komunikacie. 

Urzędnicy podkreślają, że ankiety muszą przejść jeszcze ostateczną weryfikację. Miasto chce bowiem sprawdzić czy osoby, które wypełniły i złożyły ankiety to mieszkańcy Piastowa. Jednocześnie urząd zaznacza, że wynik konsultacji nie jest wiążący, co zaznaczał również burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski na spotkaniach. Mimo to zdanie mieszkańców zostało wzięte pod uwagę. – Oznacza to odstąpienie od realizacji inwestycji w formie przedstawionej podczas konsultacji – deklaruje urząd. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.