Konsultacje w sprawie skateparku

Nadarzyn

Rozpoczęły się konsultacje społeczne koncepcji skateparku, który ma powstać w Walendowie. Władze Nadarzyna chcą zapytać mieszkańców o zdanie, a następnie powalczyć o dotację na realizację inwestycji.

Skatepark w Walendowie ma być przystosowany do wyczynów m.in.na deskorolce, rolkach, BMX, wyposażowny w takie elementy jak coping (długa, szeroka rynna do jazdy), grindbox (skrzynię do nauki nowych tricków), ławka betonowa, funbox („serce” skateparku, czyli podest ze schodkami, poręczami, rurkami itd.). Po zagospodarowaniu terenu mają pojawić także stojaki na rowery.

O opinie na temat koncepcji tego miejsca nadarzyńscy urzędnicy chcą poprosić mieszkańców. – Prosimy o zapoznanie się ze wstępną koncepcją utworzenia skateparku na dz. nr ew. 137/13 i przekazywanie ewentualnych sugestii i uwag na adres mailowy gmina@nadarzyn.pl w terminie do 10 kwietnia 2018 roku – czytamy w komunikacie na stronie nadarzyn.pl.

Po zakończeniu konsultacji kolejnym krokiem będzie próba pozyskania dofinansowania na budowę. – Gmina Nadarzyn planuje złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018” na budowę skateparku w Walendowie. Byłby to kolejny etap realizowanego obecnie zagospodarowania tego terenu – informują urzędnicy.

Za powodzenie starań o dotację trzeba trzymać kciuki najmocniej. Przedstawiciele gminy nie ukrywają bowiem, że realizcja przedsięwzięcia uzależniona jest od uzyskania pomocy finansowej z kasy województwa.

Wizualizacja i szczegółówe informacje o koncepcji dostępne są tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.