Konsultacje w sprawie pomnika już w czwartek

Pruszków

Pomnik „Wyzwolicielom” znajdujący się u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Przyszłości w Pruszkowie ma zostać odnowiony. Wizję remontu obelisku władze Pruszkowa chcą skonsultować z mieszkańcami.

Pomysł wyremontowania pomnika pojawił się jeszcze w ubiegłym roku. Władze Pruszkowa chcą przywrócić mu „pierwotnego” patrona. – Ten pomnik został utworzony w innym celu niż dziś on funkcjonuje. Pomnik miał upamiętniać 36. pułk piechoty Legii Akademickiej. Ten pułk, który walczył na terenie Pruszkowa i okolic – mówił w październiku ubiegłego roku Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Dzisiejsze tablice nie są zgodne z pewnymi faktami historycznymi – dodawał. 

Dokumentacja projektowa przebudowy pomnika jest już gotowa. Prace obejmą nie tylko otoczenie monumentu. Zmieni się również wizerunek głów żołnierzy znajdujących się na pomniku. Postaciom zostaną przywrócone pierwotne oznaczenia, rogatywki i hełmy. W ramach prac pomnik zostanie również wyczyszczony. 

Nim roboty się rozpoczną pruszkowscy włodarze postanowili przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami dotyczące właśnie planowanego remontu. Spotkanie odbędzie się już 15 lutego o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Jasna 2 w Pruszkowie. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.