Konsultacje planu zagospodarowania anulowane

Michałowice

Kilka dni temu informowaliśmy, że mieszkańcy mogą zapoznać się z planami zagospodarowania kilku obszarów gminy Michałowice. W jednym przypadku ta możliwość została anulowana. Dlaczego?

Znaczenie planów zagospodarowania przestrzennego nie podlega dyskusji. Dzięki nim możliwe jest określenie wielkości oraz rodzaju obiektów, które mogą powstać w danej okolicy. W związku z tym uczestnictwo mieszkańców w procesie konsultacji jest ważne, gdyż daje możliwość wpływu na kształt planów.

Dokumenty dla części Michałowic, Opaczy i Granicy zostały wyłożone do wglądu publicznego. Mieszkańcy mogą się z nimi zapoznać do 25 lipca, jednak w jednym przypadku procedura została anulowana. – Zawiadamiam o anulowaniu wyłożenia do publicznego wglądu oraz dyskusji publicznej nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Michałowice obszaru „Granica – część IIB” (cmentarz parafialny) –  poinformował Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Dlaczego zdecydowano się na taki krok? – W związku z wprowadzeniem przez projektantów planu autorskich rozwiązań, które nie znajdują potwierdzenia we wnioskach złożonych do projektu planu miejscowego, postanowiłem anulować rozpoczętą procedurę planistyczną – wyjaśnia Grabka.

Mieszkańcy muszą cierpliwie czekać na ogłoszenie nowego terminu wyłożenia dokumentów do wglądu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.