Konserwacja oligocenki potrwa dłużej

Piastów

Studnia oligoceńska przy ul. Popiełuszki w Piastowie jest nieczynna od kilku dni. Pierwotnie miała działać już 30 kwietnia, jednak prace konserwacyjne potrwają nieco dłużej.

W Piastowie funkcjonują dwa ujęcia. W ubiegłym roku miasto naprawiło studnię przy ul. Wysockiego, choć nie obyło się bez kłopotów. Remont miał zakończyć się na początku września, ale przeciągnął się kilka tygodni. Wymieniono zatartą pompę, jednak pojawił się problem z niedrożnością głowic filtrujących.

Teraz przyszedł czas na prace konserwacyjne przy kolejnej studni. Mieszkańcy nie mogą korzystać z ujęcia przy ul. Popiełuszki. Prace konserwacyjne ruszyły 22 kwietnia i miały potrwać do 30 kwietnia. – Stara pompa w wyniku zużycia powodowała już za mały wydatek ciśnienia. Konserwator zmierzył, że urządzenie daje za małe ciśnienie w związku z tym musimy je wymienić – wyjaśniał nam w ubiegłym tygodniu Jan Nowacki z piastowskiego urzędu.

Wiadomo, że remont oligocenki przedłuży się. Mieszkańcy Piastowa z ujęcia skorzystają dopiero w połowie maja. – Prace konserwacyjne w studni oligoceńskiej przy ul. J. Popiełuszki potrwają do 15 maja. Za utrudnienia przepraszamy – poinformował piastowski urząd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.