Koniec śledztwa w sprawie Drzewińskich

Region

Łódzka prokuratura apelacyjna kończy śledztwo w sprawie zaginięcia przed laty małżeństwa Elżbiety i Wiesława Drzewińskich z Milanówka. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł w prokuraturze, zostanie ono najprawdopodobniej umorzone.

Śledztwo było przedłużone do końca marca, ponieważ pojawiały się kolejne informacje, które – zdaniem prokuratury – wymagały weryfikacji.

„Sprawa jest trudna i wielowątkowa. Obecnie zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane i możliwe do przeprowadzenia czynności. W czwartek śledztwo zostanie zamknięte” – powiedział w środę PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert.

Dodał, że decyzja końcowa – po analizie całości materiału dowodowego – powinna być znana za dwa tygodnie.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy ponieważ dotąd nikomu w tej sprawie nie przedstawiono zarzutów, a także nie udało się ustalić losów małżeństwa, śledztwo prawdopodobnie zakończy się umorzeniem.

Prokuratura zapowiada, że poda szczegóły śledztwa już po podjęciu ostatecznej decyzji.

Elżbieta Drzewińska zaginęła w październiku 2006 r., po wyjściu z domu w Milanówku. Jej mąż zniknął w październiku następnego roku. Motywem porwania Drzewińskich, jak podawały media, mógł być konflikt o dom, w którym mieszkało małżeństwo. Dotąd nie wiadomo, jaki był los zafinionych; nie znaleziono ich ciał.

Początkowo śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim. Według mediów, w postępowaniu popełniono błędy, m.in. nie zabezpieczono zapisu monitoringu miejskiego, na którym widoczny miał być samochód porywaczy; nie przesłuchano także dokładnie świadków, którzy mieli widzieć moment wciągania kobiety do samochodu.

W maju 2009 r. śledztwo zostało przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, co miało przyspieszyć postępowanie; od tego czasu było ono kilka razy przedłużane.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.