Koniec z zalewaniem Podkowy? Przepust w remoncie

Podkowa Leśna

Niepozorna na oko konstrukcja pod trasą 719 w Podkowie Leśnej przechodzi gruntowny remont. – To jedna z ważniejszych inwestycji dla mieszkańców Podkowy, którzy są podtapiani – zaznacza burmistrz Artur Tusiński.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się kilka dni temu. To zwieńczenie bardzo długich przygotowań do przeprowadzenia tej inwestycji. – W roku 2015 został przygotowany projekt, który po uzyskaniu uzgodnień czekał na możliwość realizacji. Dotychczas kilkakrotne organizowane przetargi nie przynosiły rozstrzygnięcia ze względu na brak chętnych, albo znaczne przekroczenie budżetu przez oferentów. Dopiero w ogłoszonym w grudniu zeszłego roku przetargu wyłoniono wykonawcę, firmę A-Z Bud. W styczniu 2018 roku podpisano umowę z terminem do 10 maja bieżącego roku – wyjaśnia podkowiański włodarz.

Majowy termin nie tylko nie jest zagrożony, ale być może prace uda się zakończyć wcześniej. – Z informacji od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wynika, że prace idą zgodnie z planem, jeżeli nie wydarzą się sytuacje nieprzewidziane, to istnieje szansa, że roboty budowlane zostaną ukończone nawet przed czasem. Dzięki dobrej współpracy z MZDW udało się doprowadzić do zaprojektowania także drugiego z przepustów pod 719, który czeka na realizację, jeżeli tylko środki na to pozwolą – dodaje burmistrz miasta-ogrodu.

Choć nie jest to najbardziej spektakularna inwestycja, z punktu widzenia mieszkańców ma kluczowe znaczenie. –  Przepust jest jednym z elementów, który pozwoli na uregulowanie stosunków wodnych w Podkowie Leśnej, m.in. przy cmentarzu, który przestanie być zalewany. Temat konieczności remontu przepustu był podejmowany w Podkowie wielokrotnie – tłumaczy Artur Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.