Koniec kłopotów z wodą? Nowa magistrala dla Pruszkowa i Piastowa

Region

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę na budowę nowej magistrali zasilającej w wodę Pruszków i Piastów. Inwestycja pochłonie 34 mln zł i będzie gotowa najpóźniej w 2020 r.

Kłopoty z dostawami wody to dla mieszkańców Pruszkowa i Piastowa niemal chleb powszedni. Częste awarie, czy prace modernizacyjne wymagające wyłączenia istniejącej magistrali – to wszystko znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Sytuacja ma się poprawić po rozbudowie systemu wodociągów i właśnie wykonano ważny krok w tym kierunku.

Stołeczne MPWiK w miniony piątek podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się zaprojektowaniem i wybudowaniem 11-kilometrowej magistrali wodociągowej na terenie Pruszkowa i Piastowa. – Działania te są realizowane w celu zapewnienia ciągłości dostaw wody w tej części aglomeracji. Rozbudowa istniejącej sieci wodociągowej umożliwi także utrzymanie wymaganego ciśnienia w dotychczas eksploatowanych magistralach, co z kolei wpłynie na poprawę niezawodności pracy sieci. Inwestycja jest realizowana w porozumieniu z władzami Pruszkowa, Piastowa oraz Powiatu Pruszkowskiego – informują wodociągowcy.

Inwestycja zakłada pojawienie się dwóch nowych sieci wodociągowych. Pierwsza o długości 8 km położona zostanie wzdłuż ulic: Przejazdowej, Żbikowskiej, Jana Długosza, Poznańskiej i 3 Maja w Pruszkowie oraz Ogińskiego w Piastowie. Druga, o długości ponad 3 km, będzie przebiegać wzdłuż ulic: Mostowej, Długiej, Warsztatowej, nowoprojektowanej Broniewskiego i Skrajnej w Pruszkowie oraz Barcewicza i M. Dąbrowskiej w Piastowie.

Jeszcze w tym roku gotowy ma być dokładny projekt, a po jego przygotowaniu ruszą prace w terenie. Jak zapewnia MPWiK, całość będzie gotowa najpóźniej w 2020 r. Po zakończeniu robót wykonawca ma także przywrócić do poprzedniego stanu chodniki, tereny zielone czy jezdnie, które z konieczności zostaną rozkopane.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.