Kończą prace na Ryżowej

Michałowice

W czasie remontu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii kierowcy musieli korzystać z objazdów. Teraz będą mogli w pełni wypróbować nową nawierzchnię drogi. Modernizacja dobiega końca.

Ryżowa to jedna z kluczowych ulic w gminie Michałowice. Z jednej strony stanowi połączenie z Warszawą, a z drugiej pozwala dojechać do Michałowic, gdzie znajdują się placówki oświatowe czy też kulturalne. Jednak od dłuższego czasu mówiło się o konieczności jej remontu. Nawierzchnia wymagała interwencji. W końcu zdecydowano, że nadszedł już czas na jej modernizację i w lutym roboty ruszyły.

Wygląda na to, że wszystko jest dopięte na niemal ostatni guzik. – Już od soboty, 16 kwietnia br., po trwającej niespełna 8 tygodni przebudowie ul. Ryżowej, ruch na tej drodze zostanie wznowiony. Co prawda będą jeszcze trwały prace porządkowe i uzupełnianie znaków, niemniej jednak zakończą się utrudnienia związane z objazdem – informuje Katarzyna Stygińska z Urzędu Gminy Michałowice.

Modernizację ul. Ryżowej podzielono na etapy, żeby zminimalizować utrudnienia. Teraz kierowcy będą mogli korzystać z pełni wyremontowanej drogi. Na Ryżowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa, krawężniki, a także odwodnienie. Cała inwestycja kosztowała gminę ponad 1,1 mln zł.

W trakcie przebudowy Ryżowej konieczne  było skrócenie trasy linii 177. Niebawem autobus powinien wrócić na poprzedni szlak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.