Koncerty w Święto Wojska Polskiego

Region

Trwają obchody Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji Pruszków i Brwinów zapraszają na wyjątkowe koncerty.

Starostwo powiatowe w Pruszkowie zorganizowało dwudniowe obchody Święta Wojska Polskiego. W niedzielę, 14 sierpnia, po uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji żołnierzy oraz złożeniu kwiatów pod tablicą pamięci Harcerzy Obrońców Polski z 1920 roku, może było korzystać z licznych atrakcji przygotowanych w miasteczku wojskowym.

Z kolei 15 sierpnia zaplanowano koncert pt. „Ojczyzno ma”, który odbędzie się w hołdzie żołnierzom Wojska Polskiego. Na scenie pojawią się artyści i orkiestra kameralna Intermezzo. Początek koncertu o godz. 16.00 w Parku Kościuszki w Pruszkowie. Wstęp wolny.

To nie koniec muzycznych wrażeń. W brwinowskim Dworku Zagroda odbędzie się „Retrokoncert” z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Początek o godz. 17.00.

Z pewnością wielu mieszkańców regionu uda się do Warszawy, aby zobaczyć defiladę w Alejach Ujazdowskich. Pojawią się żołnierze nie tylko z Polski. W przemarszu wezmą udział wojskowi z państw bałtyckich, Kanady, USA, Niemiec, Rumunii i Ukrainy.

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione w lipcu 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej 1920.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.