Koncert pamięci Bohdana Pocieja

Region

Wybitny muzykolog i krytyk muzyczny zmarł na początku marca pozostawiając po sobie ogromną spuściznę. W najbliższy piątek (29 kwietnia) w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej odbędzie się koncert poświęcony jego pamięci.

Bohdan Pociej zadebiutował, jako publicysta w „Przeglądzie Kulturalnym”, a także, jako krytyk muzyczny na łamach czasopisma „Ruch Muzyczny”. Z drugim z periodyków związany był przez 37 lat. W tym czasie współpracował również z takimi wydawnictwami jak; „Tygodnik Powszechny”, „Wieź”, „Znak” czy „Twórczość”. W latach 90-tych prowadził audycje radiowe na antenie Polskiego Radia. Pociej od 1964 roku był członkiem Związku Kompozytorów Polskich, a od 1994 Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W swoich publikacjach szczególna uwagę poświęcił dorobkowi Jana Sebastiana Bacha.

W trakcie koncertu poświęconego pamięci Bohdana Pocieja muzykę Bacha i klawesynistów francuskich wykonają: znakomity klawesynista Władysław Kłosiewicz, a także Kwartet Prima Vista – jeden z czołowych polskich zespołów kameralnych, który tworzą muzycy Polskiej Orkiestry Kameralnej – Sinfonii Varsovii: Krzysztof Bzówka (skrzypce), Józef Kolinek (skrzypce), Dariusz Kisieliński (altówka) oraz Jerzy Muranty (wiolonczela).

Start godz. 19.00, Wstęp wolny, Miejsce: Lilpopa 18

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.